Son Dakika Haberleri: Öğretmenler, Yarıyıl ve Yaz Tatilinde Bedelli Askerlik Yapabilecek

Öğretmenler, Yarıyıl ve Yaz Tatilinde Bedelli Askerlik Yapabilecek

5 gün önce

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim öğretim hizmetinin aksatılmadan yürütülmesi açısından öğretmenlerin 21 günlük bedelli askerlik eğitimini sömestr ve yaz tatilinde yapmasına hak tanıdı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illere gönderilen yazıda, eğitim öğretim hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi açısından öğretmenlerin 21 günlük bedelli askerlik eğitimlerini sömestir veya yaz tatilinde yerine getirebilecekleri bildirildi.

MEB, BU HAKTAN YARARLANACAK ÖĞRETMENLERİN BİLGİLERİNİ MSB'YE GÖNDERECEK

Bedelli askerlik için başvuru yapan veya başvuracak durumda olan öğretmenlerin bilgilerini isteyen Milli Eğitim Bakanlığı, bu isimleri Milli Savunma Bakanlığına gönderecek.

Bu kapsamda öğretmenler, eğitimin öğretimin aksamaması için sömestir ve yaz tatilinde 21 günlük bedelli askerlik eğitimine alınacak.
14 Askeri Taşıyan Rus Uçağı Suriye'de Radardan Kayboldu Erdoğan Uyarmıştı! Kur Bahanesiyle Stokçuluk Yapanlara Baskın ve Denetimler Başladı

Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulübü, Resmi Açılışını Gerçekleştirdi Zeytin Dalı Harekatı'nda 2 Askerimizi Şehit Eden 9 Terörist Tutuklandı