Öğretmenlerin 19 Mayıs Protestosu - Son Dakika

Öğretmenlerin 19 Mayıs Protestosu

18.01.2012 14:29
Öğretmenlerin 19 Mayıs Protestosu, System.String[]

Sinop'ta görev yapan bir grup Beden Eğitimi öğretmeni, 19 Mayıs Bayramı kutlamalarının Ankara dışında sadece okullar ve öğrenciler ile kutlanması yönündeki genelgeyi basın açıklaması yaparak protesto etti.

Sinop'ta çeşitli okullarda görev yapan bir grup Beden Eğitimi öğretmeni, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının Ankara dışında sadece okullar ve öğrenciler ile kutlanması yönündeki genelgeyi basın açıklaması yaparak protesto etti.

Meydankapı Mahallesi Bülent Ecevit Caddesi Atatürk Anıtı önünde toplanan 20 beden eğitimi öğretmeni, saygı duruşu ardından basın açıklaması yaptı. Sinop Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği Başkanı Mehmet Akalın yaptığı açıklamada, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın, Atatürk'ün Kurtuluş Savaşını ve Cumhuriyet'in kuruluşunun başlangıcı 19 Mayıs'ta Samsun'a çıkışıyla özdeşleşmiş tüm milli bayramlar içine en büyük performans ile kutlanan bir bayram olduğunu söyledi. Akalın, şöyle dedi:

"Bu milli bayramımız en büyük eğitim uygulamasıdır. Yönergede öne sürülen sorunların çözümü yerine bayramın genel gösteri programlarının kaldırılması hiç mantıklı ve akılcı değildir. Her ne kadar okulların bünyesinde uygulanacak denilse bile illerimizde ve ilçelerimizde halka açık en büyük ve kitlesel görsellik örneği veren bir ulusal bayramımız bu kadar kolaylıkla yok edilemez."

Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.

- Sinop

Öğretmenlerin 19 Mayıs Protestosu
Öğretmenlerin 19 Mayıs Protestosu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Yerel Öğretmenlerin 19 Mayıs Protestosu - Son Dakika


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti KKTC seçimleri üzerinden polemik yaşayan Adil Gür ve Kemal Öztürk canlı yayında fena kapıştı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret