Oka'nın Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na Hitit Üniversitesi Rektörü Seçildi - Son Dakika

Oka'nın Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na Hitit Üniversitesi Rektörü Seçildi

18.01.2012 15:49
Oka'nın Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na Hitit Üniversitesi Rektörü Seçildi, System.String[]

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Reha Metin Alkan getirildi.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan getirildi.

Çorum, Amasya, Samsun ve Tokat illerini kapsayan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu toplantısı Çorum'da yapıldı. Anitta Otel'de yapılan toplantıda Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan oy çokluğu ile seçildi. Görevini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan'dan devralan Rektör Alkan, böyle bir göreve seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Alkan, bölgesel gelişme hedefinde bölgedeki kamu kurum ve kuruluşlarının, üniversiteler ve yerel yönetimler arası işbirliğini geliştirmek ve ajansı bu yönde yönlendirmek için kurulduğunu belirterek şunları söyledi:

"Biz burada bölgesel kalkınmadan bahsediyoruz. Buraya ayrı ayrı illerden gelmiş olsak da amacımız tekdir. Özellikle kurulumuza bağlı her bir ilde yönetim kurulu toplantısının düzenlenmesinde fayda görüyorum. Toplantılarımız amacına uygun bir şekilde yapılırsa, gündemimizin de zenginleşeceğini ümit ediyorum."

Oka'nın Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na Hitit Üniversitesi Rektörü Seçildi
Oka'nın Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na Hitit Üniversitesi Rektörü Seçildi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Oka'nın Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na Hitit Üniversitesi Rektörü Seçildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı