Okul Aile Birlikleri Ortaca'da Buluştu - Son Dakika

Okul Aile Birlikleri Ortaca'da Buluştu

06.01.2012 10:56
Okul Aile Birlikleri Ortaca'da Buluştu, System.String[]

Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün hazırladığı "Okul Aile Birlikleri Buluşuyor" projesi kapsamında ilçe genelindeki okul aile birliği yöneticileri bir araya geldi.

Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün hazırladığı "Okul Aile Birlikleri Buluşuyor" projesi kapsamında ilçe genelindeki okul aile birliği yöneticileri bir araya geldi.

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Şahin, Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Sorumluları Şengül Kesler ile Ayşe Suna Sözgen,

Ortaca'da bulunan tüm okulların okul aile birlikleri yönetim kurulu üyeleri ve müdürleri katıldı.

Toplantıya katılımın yüksek olduğu ve katılanların toplantının içeriğinden memnun kaldıkları gözlendi. Ar-Ge Sorumluları Şengül Kesler ile Ayşe Suna Sözgen'nin konularla ilgili sunumları katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Toplantının açılışında İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Şahin Okul Aile Birliklerine "Hoş geldiniz" diyerek yaptıkları çalışmaları takdir edip, eğitime sundukları katkıdan dolayı teşekkür etti.

'Okul Aile Birlikleri Buluşuyor' adlı proje hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Şahin; "Toplantının Amacının Proje kapsamında hedeflenen ilk üç maddenin gerçekleşmesini sağlamaktır. Bu amaçlar ise, l. İlçede bulunan tüm resmi ve özel okulların Okul Aile Birliği üyelerinin bir araya gelerek tanışmasını, kaynaşmasını ve fikir alışverişinde bulunmasını sağlamak. 2. Tüm resmi ve özel okulların Okul Aile Birliği üyeleri ve Okul Müdürlerini; Okul Aile Birliğinin işleyişi, görev ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek.

3-Güzel Uygulamalardan derlenmiş örnek çalışmaları sunarak motivasyonları arttırmaktır" dedi.

Ar-Ge sorumlularından Şengül Kesler, MEB Okul Aile Birlikleri Yönetmeliğini içinde yer alan görev alanları olan İşletme, Öğretim işleri, Eğitim işleri ve Öğrenci işleri hakkında bilgiler verdi.

Ana başlıklarından ilk madde olan İşletme alanında bulunan hesap işleri, bakım ve onarım, sivil savunma, yazı işleri, kantin işleri çok başarılı yürütülmekte ancak özellikle Öğretim İşleri, Eğitim İşleri ve Öğrenci işleri alanlarındaki görevlerin de hatırlamak gerektiğini vurguladı.

Ar-Ge sorumlularından Ayşe Suna Sözgen ise, yaptığı sunumla; Ailenin eğitimdeki rolü ve önemi konusunda değerli bilgiler verdi. Özellikle bir çocuğun anne ve babasına yazdığı mektup; katılan velilerin büyük beğenisini topladı. Ayşe Suna Sözgen'nin katılımcılardan 6 kişiyi sahneye alarak; bir problemin varlığı karşısında ortak akıl yoluyla çözüm odaklı iş birliğinin önemine vurgu yapan kısa süreli ama bir o kadar da düşündürücü ve etkileyici drama etkinliği oldukça ilgi gördü.

Son olarak Şengül Kesler; Erdal Atabek tarafından yazılmış olan "Hayatın Ortalığı Olmak" isimli başarılı bir sunum yaptı. Ailelerin çocuklarına sorumluluk kazandırma noktasında mutlu ve başarılı çocuklar yetiştirmek adına kendilerini paralarken gözden kaçırdıkları noktanın ne olduğunun anlaşılması yönünde düşünmelerini sağladı.

Toplantı sonunda; Proje kapsamında yer alan diğer hedeflerinde uygulama takvimi doğrultusunda bu ve benzeri çalışmaların devam edeceği belirtildi. - MUĞLA

Okul Aile Birlikleri Ortaca'da Buluştu
Okul Aile Birlikleri Ortaca'da Buluştu
Okul Aile Birlikleri Ortaca'da Buluştu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Okul Aile Birlikleri Ortaca'da Buluştu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasının detayları belli oldu! Peşin ödeyen büyük indirimi kapar Türkiye'nin Libya'ya verdiği sahil güvenlik eğitimine İtalyan basınından ilginç yorum: Anahtar Erdoğan'ın elinde Dert dinleme başı 10 TL alan genç gezgin, derdiyle kendisini ağlatana da 100 TL veriyor Görevini kötüye kullanan doktor, 17 yaşındaki öğrencisiyle cinsel ilişkiye girip çıplak fotoğraflarını istedi Paraları Türk lirası karşısında değer kazanınca Bulgarlar Edirne'ye akın etti 20 metrelik ağaçlara tırmanıp meyve silkeleyerek günlük 400 lira kazanıyor Elini kıyma makinesine kaptıran asker, 2 saatlik operasyonla kurtarıldı Durak dışında olduğu için kendisini almayan şoföre kızan kadın taksiyle takip ettiği otobüsü kırmızıya boyadı