Okul Bahçeleri Kardan Temizlendi - Son Dakika

Okul Bahçeleri Kardan Temizlendi

9 yıl önce

Şehir içinde hummalı bir şekilde karla mücadele eden Muş Belediyesi, okul bahçelerini de kardan temizleme çalışmalarına başladı.

Okul Bahçeleri Kardan Temizlendi, System.String[]

Şehir içinde hummalı bir şekilde karla mücadele eden Muş Belediyesi, okul bahçelerini de kardan temizleme çalışmalarına başladı.


Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan karla mücadele çalışması okul bahçelerinde devam ediyor. Ekipler, okul idarecileri tarafından Belediye Başkanlığına yapılan müracaatlar üzerine okul bahçelerinde ilk kez Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okulun bahçesinden başladı.


Kız Teknik ve Meslek Lisesi bahçesinde ekipler tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Necmettin Dede, çocukların okul bahçelerinde daha rahat hareket etmeleri için karla mücadele çalışmasına başladıklarını belirterek, okul bahçeleri bittikten sonra cami bahçelerine başlayacaklarını belirtti.


Muş'ta bu yıl kışın erken başladığını ve geçtiğimiz haftalarda aralıksız yağan yoğun kardan dolayı okul bahçelerinin tamamen karla kaplandığını ifade eden Başkan Necmettin Dede, okul idarecileri tarafından yapılan müracaatları değerlendirdiklerini ve okulların bahçelerini kardan temizleme çalışmalarına Kız Teknik ve Meslek Lisesi bahçesinden başladıklarını ifade etti. Başkan Dede, "Cadde ve sokaklarda yaptığımız kar temizleme çalışmaları sebebiyle bugüne kadar okul bahçelerini temizlemek için fırsat


bulamadık. Bugünden itibaren Kız Teknik ve Meslek Lisesinden başlayarak tüm okullarımızın bahçelerine kar temizleme çalışmalarını sürdürüyoruz. Okulları bitirdikten sonra cami bahçelerine başlayacağız. Bu hafta bütün okullarımız ve camilerimizin bahçelerini temizleyeceğiz" dedi.


Dondurucu soğukların devam ettiği bu aşamada sokak ve caddelerde buzlanmaların meydana geldiğini ifade eden Dede şunları kaydetti:


"Hava güneşli olduğu zaman çatılardan karlar eriyor ve buzlanmaya neden oluyor. Gördüğünüz gibi bütün çatılarda kar. Temizlenmediği zaman düşüyor ve kaldırımlarda buzlanmalar oluşuyor. Vatandaş zamanında çatısını temizlemiyor. Bu sebeple bunun zahmeti bize kalıyor. Bu bakımdan biraz zorlanıyoruz ama buna rağmen kar temizleme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Aslında kar temizleme ekonomik yönde ağır olsa bile zevkli bir iş olarak değerlendiriyorum. Paramız olursa sabah akşam cadde ve sokakları kardan


temizleriz, yeter ki ekonomik durumumuz düzgün olsun."


Belediyede araç sıkıntısı olmadığını belirten Dede, karla mücadele çalışmasında yaklaşık 1,5 milyon lira harcama yapılacağını tahmin ettiklerini ve belediye gelirlerinden bunu telafi etmeye çalıştıklarını söyledi. - MUŞ

Haber Yayın Tarihi: 05.01.2012 02:13 Kaynak: İHASon Dakika

Canlı yayında "Elimde belgeleri var" deyip duyurdu: Koronavirüs korkutmaya yönelik bir virüs
Evden kaçtıktan 5 gün sonra bulunan 3 genç kız: Macera olsun diye yaptık Kütahya'da Tayland'dan dönen bir vatandaş koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı