Okul Temizliğini Belediye Başkanı ve Muhtarlar Yapıyor - Son Dakika

Okul Temizliğini Belediye Başkanı ve Muhtarlar Yapıyor

03.12.2011 13:02
Okul Temizliğini Belediye Başkanı ve Muhtarlar Yapıyor, System.String[]

Tokat'ın Turhal İlçesi'ne bağlı Yenisu Beldesi'nde bulunan ilköğretim okulunda, hizmetli bulunmamasından dolayı okulun temizliğini hafta sonları belediye başkanı, mahalle muhtarları ve öğrenci velileri yapıyor.258 öğrencisi bulunan Yenisu İlköğretim Okulu'nda hizmetli bulunmaması velileri çeşitli çare arayışlarına yöneltti.1928 yılında açılan ilköğretim okulunda 1998 yılından bu yana hizmetli bulunmadığı belirtilirken, şimdiye kadar toplanan paralar ile temizlik işlerinin yaptırıldığı öğrenildi.

Tokat'ın Turhal İlçesi'ne bağlı Yenisu Beldesi'nde bulunan ilköğretim okulunda, hizmetli bulunmamasından dolayı okulun temizliğini hafta sonları belediye başkanı, mahalle muhtarları ve öğrenci velileri yapıyor.

258 öğrencisi bulunan Yenisu İlköğretim Okulu'nda hizmetli bulunmaması velileri çeşitli çare arayışlarına yöneltti. 1928 yılında açılan ilköğretim okulunda 1998 yılından bu yana hizmetli bulunmadığı belirtilirken, şimdiye kadar toplanan paralar ile temizlik işlerinin yaptırıldığı öğrenildi. Öğrenci velileri, hizmetli sorunun çözümü için Belediye Başkanı CHP'li Necati Hakan'dan yardım istedi. Başkan, farklı kurumlardaki norm fazlası işçilerden birinin okula atanması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurdu, fakat başvuru kabul edilmedi. Bunun üzerine okulun temizliğini Belediye Başkanı Necati Hakan, beldede bulunan Atatürk, İnönü ve Cumhuriyet mahallerinin muhtarları Turan Can, Şeref Özhan ve Cemal Uysal yapmaya başladı. Hafta sonları okula giden Belediye Başkanı ve muhtarlar, belde sakinleri ile birlikte sınıfları temizleyip masa ve sıraları siliyor.

'DEVLET SAHİP ÇIKMALI'

Belediye Başkanı 39 yaşındaki Necati Hakan, konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Hakan, "1998 yılından bu yana okulumuzda hizmetli yok. O günden bu yana aramızda topladığımız para ile temizlikçi tutup okulumuzu temizlettiriyorduk. Ama Tokat çevresinde kurumlardaki norm kadrodan dolayı fazlalıkları köylere dahi verildi. Bir okula 2 tane lazımsa 5 tane verildi. 5 tane lazımsa 10 tane verildi. Fakat sadece Turhal'da Çaylı Kasabası ile Yenisu Kasabasına personel verilmedi. Biz gereken devlet dairelerine başvurduk. Ama sonuç alamadık. Biz Yenisu'ya hizmetli verilmesini istiyoruz. Devletimizin bize sahip çıkmasını istiyoruz. Başbakanımız okullara tablet bilgisayar vereceğini söyledi. Biz okulumuza hademe istiyoruz" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yenisu Beldesi'ndeki okula hizmetli atanması için çalışmaların devam ettiğini ve mağduriyetin giderileceğini belirtti. - Tokat/ Turhal

Okul Temizliğini Belediye Başkanı ve Muhtarlar Yapıyor
Okul Temizliğini Belediye Başkanı ve Muhtarlar Yapıyor
Okul Temizliğini Belediye Başkanı ve Muhtarlar Yapıyor
Okul Temizliğini Belediye Başkanı ve Muhtarlar Yapıyor
Okul Temizliğini Belediye Başkanı ve Muhtarlar Yapıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Okul Temizliğini Belediye Başkanı ve Muhtarlar Yapıyor - Son Dakika


Son Dakika

Buldukları iki açığı Instagram'a bildiren gençlere 50 dolar ödül teklif edildi Kırmızı Oda'da rol alan Sema Keçik'in 2 yıl önce kendisinden 25 yaş küçük oyuncuyla aşk yaşaması yeniden gündem oldu Işıkları sökülüp, çeşmesi kırılan 600 yıllık Şahmelek Camii'ni talan edenler geride sadece bir kasket bıraktı Köylünün geçim kaynağı oldu! Koronavirüs sonrası kekik yağı satışları patladı Genç kızları tuzağa düşüren izdivacın damat adayı, son işinde kıskıvrak yakalandı Kahramanmaraşlı emekli asker, yaptığı doğal ilaçla koronavirüsten korunuyor CHP'den Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: İmamoğlu'ndan özür dilemelidir Hatay'da deprem ve tsunami uyarısı: Deniz kumundan yapılan binalar büyük tehlike taşıyor