Okulda Eski Nişanlısını Rehin Alan Sanık Hakim Karşısına Çıktı - Son Dakika

Okulda Eski Nişanlısını Rehin Alan Sanık Hakim Karşısına Çıktı

2 yıl önce

Okulda eski nişanlısını rehin alan sanık hakim karşısına çıktı Mahkeme, duruşmaya yayın yasağı koyduİSTANBUL - Pendik'te bir lisede eski nişanlısını rehin alan Umut Demirkaya, 22 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıktı.

Okulda Eski Nişanlısını Rehin Alan Sanık Hakim Karşısına Çıktı, System.String[]

Okulda eski nişanlısını rehin alan sanık hakim karşısına çıktı

Mahkeme, duruşmaya yayın yasağı koydu


İSTANBUL - Pendik'te bir lisede eski nişanlısını rehin alan Umut Demirkaya, 22 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıktı. Mahkeme, müştekinin olay nedeniyle yaşı gereği psikolojik olarak etkileneceğini ve aile itibarının sarsılacağını gerekçe göstererek duruşmaya yayın yasağı koydu.

Pendik Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde 10 Eylül 2018 tarihinde eski nişanlısı Hümeyra Kabadayı'yı rehin alan Umut Demirkaya'nın 22 yıla kadar hapisle cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

Anadolu 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Umut Demirkaya jandarmalar eşliğinde getirilirken, müşteki Hümeyra Kabadayı duruşmaya gelmedi. Tarafların ailesi ve avukatları salonda hazır bulundu.

Mahkeme hakimi, Hümeyra Kabadayı'nın celse arasında duruşmaya yayın yasağı konulması yönünde dosyaya dilekçe sunduğunu söyledi. Bunun üzerine söz alan sanık avukatı, "Müvekkilim asker olduğu ve psikolojik olarak zor duruma düşeceği için basın yasağı konulmasını talep ediyoruz" dedi.

Duruşmanın içeriğinin yayınlanması yasaklandı

Yayın yasağı yönündeki talepleri değerlendiren mahkeme, müştekinin olay nedeniyle yaşı gereği psikolojik olarak etkileneceği ve dilekçesinde aile itibarına yönelik talebi gözönüne alarak duruşmanın içeriğinin yayınlanmasının yasaklanmasına karar verdi.

Kararın ardından basın mensupları duruşma salonundan çıktı.

İddianameden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Umut Demirkaya'nıneski nişanlısı Hümeyra Kabadayı'nınçalıştığı Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne gelerek başka erkeklerle internet üzerinden mesajlaştığını gerekçe gösterip mağdurla okul tuvaletinde tartıştığı ve kapıyı kilitlediği anlatılmıştı.

Demirkaya'nın cebinden çıkardığı bıçağı mağdura göstererek darp ettiği anlatılırken, mağdurun boynuna çanta askısını dolayarak sıktığı, mağdura 'Benim olacaksın, seni gebertirim' diyerek alıkoyduğu belirtilmişti.

İddianamede Umut Demirkaya'nın, "cinsel amaçla cebir, şiddet veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "bıçak veya diğer aletleri izinsiz olarak taşıma veya bulundurma" suçlarından toplamda 6 yıl 6 aydan 22 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Eski nişanlısı tarafından rehin alınan Hümeyra Kabadayı ise emniyetteki ifadesinde, "Kendisini seviyorum" diyerek Umut Demirkaya'dan şikayetçi olmamıştı.

Okulda Eski Nişanlısını Rehin Alan Sanık Hakim Karşısına Çıktı

Haber Yayın Tarihi: 04.10.2018 05:18 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu

Son Dakika Haberleri