Son Dakika Haberleri: Okullar Ne Zaman Kapanıyor? 2019 Yaz Tatili Ne Zaman Başlıyor?

Okullar Ne Zaman Kapanıyor? 2019 Yaz Tatili Ne Zaman Başlıyor?

14 gün önce

Okullar ne zaman tatil olacak merak ediliyor. 4 Şubat'ta başlayan ikinci dönemin sonlarına geldiğimiz bu zamanlarda öğrenciler, okullar ne zaman kapanıyor araştırmaya başladı. Peki sabırsızlıkla beklenen yaz tatili ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman kapanacak? İşte MEB 2018-2019 eğitim öğretim takvimi

Okullar Ne Zaman Kapanıyor? 2019 Yaz Tatili Ne Zaman Başlıyor?, System.String[]

Tüm sene boyunca sınavdan sınava koşturan öğrenciler, şimdilerde yaz tatilinin başlayacağı günü sabırsızlıkla beklemeye başladılar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 2018-2019 eğitim öğretim yılı takvimine göre ikinci dönem 4 Şubat Pazar günü başlamıştı. Peki okullar ne zaman tatil olacak? 2019 yaz tatili ne zaman başlıyor? İşte merak edilen tüm bu soruların cevapları...

OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR?

2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başlamış, 18 Ocak 2019 Cuma günü sona ermişti. Yarı yıl tatili, 21 Ocak 2019-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapıldı. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başladı. Eğitim öğretim takvimine göre okullar, 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek. 2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5´inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9´uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

YAZ TATİLİ KISALACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un tatil açıklaması herkesi meraklandırdı. Bakan Selçuk, "Okulların tatil programıyla ilgili bir değişiklik yapılacak mı? Bölgelere göre tatil düzenlemesi mümkün mü? sorusu üzerine, bölgelere göre tatilin şu anki mevzuatla da mümkün olabileceğini ifade etti.

Tatil süreleri konusundaki farklı uygulamalara, Türkiye'de özellikle doğudaki birçok ilde ağır kış şartlarına işaret eden Selçuk, şunları kaydetti:

"Biz bu tek tip anlayışımızdan kaynaklanan neden dolayısıyla, bölgesel tedbir almakta biraz zorlanıyoruz. Aslında sayın valilerin denetiminde bu konu. Fakat önümüzdeki süreçte bu konuyla ilgili kısa zamanda bir açıklama da yapacağız. Bunu Kültür ve Turizm Bakanlığımızla da başka kurumlarla da görüştük. Tatillerin düzenlemesi, araya küçük tatiller koymakla ilgili bir açıklamamız olacak. Fakat Türkiye birden bire hemen 200 gün, 220 gün olsun gibi bir hazırlığa henüz sahip değil. O, zaman içerisinde dikkate alınabilecek bir şey. Şu anda biz mevcudu ne kadar iyi yapabilirizin peşinde olmalıyız ve bu amaçla da bölgelere göre tatil olabilir, bunun önü açılabilir. Konuyla ilgili takvimi ilan ettiğimizde aslında sayın valilerin zaten yetkisinde olan bazı hususların çok daha işlevsel bir biçimde bölgesel olarak yapılması söz konusu olacak."

Haber Yayın Tarihi : 07.05.2019 03:16 Kalp Krizi Geçiren Iker Casillas'ın Eşi Sara Carbonero, Kanser Olduğunu Açıkladı İmamoğlu "Vakit Yetmedi, Ne Yapacaktım Biliyor musunuz?" Deyip Bombayı Patlattı Cami Yaptırırken Parası Biten Köylüler, 20 Metrelik Köknar Ağacından Minare Yaptı!