Okullara 'Beyaz Bayrak' ve 'Beslenme Dostu' Sertifikası Verildi - Son Dakika

Okullara 'Beyaz Bayrak' ve 'Beslenme Dostu' Sertifikası Verildi

10.07.2017 18:17
Okullara 'Beyaz Bayrak' ve 'Beslenme Dostu' Sertifikası Verildi, System.String[]

Adıyaman’da bazı okullara ‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu Okul’ sertifikaları düzenlenen tören ile verildi.

Adıyaman'da bazı okullara 'Beyaz Bayrak' ve 'Beslenme Dostu Okul' sertifikaları düzenlenen tören ile verildi.

Adıyaman Sağlık Müdürlüğü konferans salonda gerçekleştirilen sertifika törenine Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu, Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Altındal, şube müdürleri ve okul yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Adıyaman'da 225 okul beyaz bayrak almaya hak kazanırken, 34 okul beslenme dostu okul sertifikası almaya hak kazandı. Adıyaman'da Beslenme Dostu Okul sayısı 69 'a yükseldi.

Milli Eğitim yetkilileri, eğitim kurumlarımızın temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşturulması sağlamak, okullar arasında temizlik, hijyen, okul kantini gibi konularda olumlu yönde bir rekabet ortamı oluşturulmasının hedeflendiğini dile getirdi.

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programının 'Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması' başlığı kapsamında, 'Beslenme Dostu Okul Projesi' ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması amaçlanıyor. - ADIYAMAN

Okullara 'Beyaz Bayrak' ve 'Beslenme Dostu' Sertifikası Verildi
Okullara 'Beyaz Bayrak' ve 'Beslenme Dostu' Sertifikası Verildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Okullara 'Beyaz Bayrak' ve 'Beslenme Dostu' Sertifikası Verildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici