Son Dakika Haberleri: Okullararası basketbol maçı çöplerle dolu sahada yapıldı

Okullararası basketbol maçı çöplerle dolu sahada yapıldı

11 yıl önce

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi spor salonunda düzenlenen basketbol turnuvası 5 okul arasında yapıldı.

Okullararası basketbol maçı çöplerle dolu sahada yapıldı, System.String[]
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi spor salonunda düzenlenen basketbol turnuvası 5 okul arasında yapıldı.

Atatürk İlk Öğretim Okulu, Cumhuriyet İlk Öğretim Okulu, Karabulak YİBO, Doğubayazıt YİBO, Şehit Gürhan İlk Öğretim Okulları arasında gerçekleşen yıldızlar basketbol takımları arasındaki turnuvada Atatürk İlk Öğretim Okulu 1. Karabulak YİBO 2., Cumhuriyet İlk Öğretim Okulu 3. oldu.

Turnuvanın yapıldığı salonun uygun olmadığı, müsabakaların çöplerle dolu sahada yapılması tepki görürken, karşılaşmaları yetkililerden de hiç kimse yer almadı. Ögrenciler üşümemek için sıkı sıkı giyinerek soğukta korunmaya çalışırken, müsabakaları izlemeye gelen veliler ise sahanın çok soğuk olması ve kirli olmasından dolayı sahayı erken terk etmek zorunda kaldı.

Ögrenciler ise soyunma odalarının olmadığını, maça başlamadan önce ise sahayı kendilerinin temizlediklerini belirterek, ''Her yer pislik içinde, salon soğuk, camlar kırık isterdeki ailelerimiz bu mutluluğumuzu bizimle paylaşsın ama çok soğuk olduğundan ailelerimiz gelmedi.'' dediler.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı olan spor salonu 3 ay önce Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İshak Arslan yaptığı açıklamada, ''Bu spor salonu bize yeni devredildi. Bir ay içerisinde burayı faal duruma getireceğiz, bütün tamiratlarını yapıp ögrencilerimizin hizmetine sokacağız. Salonda gece gündüz sürekli 1 kişi bulundurarak maçlar ve spor faaliyeti olacağı zaman önceden kaloriferleri yaktırarak sıcak bir ortamda çalışmalarını yaptıracağız.'' dedi.Turist Kadın, Atatürk Havalimanı'nda Çırılçıplak Soyunup Dolaştı! 113 Yıldır Aranan Batık Gemi Sonunda Bulundu: İçi Milyar Dolarlık Altınla Dolu!

Son Dakika! CHP'den Kurultay Açıklaması: Gereği Derhal Yapılacak