Son Dakika Haberleri: Okullarda Karne Heyecanı

Okullarda Karne Heyecanı

3 yıl önce

Muğla'daki okullarda eğitim öğretim gören 145 bin 97 öğrenci, karne alarak tatile girdi.

Okullarda Karne Heyecanı, System.String[]
Muğla'daki okullarda eğitim öğretim gören 145 bin 97 öğrenci, karne alarak tatile girdi. Menteşe İMKB İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Öğrencilere karne ve hediyelerini, Vali Amir Çiçek, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Jandarma Alay Komutanı Yavuz Özfidan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci ve protokol üyeleri verdi.Teşekkür ve takdir belgesi alan öğrencileri kutlayarak başarı dileyen Çiçek, 2015-2016 eğitim öğretim döneminde 145 bin 97 öğrencinin karne aldığını, 10 bin 318 öğretmenin de görev yaptığını söyledi.Çiçek, öğrencilere tatilde dinlenmelerini, öğretmenlerin de bu tatil döneminde ödev vermediğini kaydederek, şöyle konuştu:


"Bu tatil döneminde bol bol dinlenin. Tüm yorgunluklarınızı atın, büyüklerinizi ziyaret edin ve bol bol gezin. Ben özellikle velilerimizin çocuklarının durumları hakkında öğretmenleri ve okul müdürlerini sık sık ziyaret etmelerini istiyorum. Biz, başarıyı sadece not olarak görmüyoruz. İkinci dönem, varsa eğer eksiklikler performanslarda gözlenecek. Buna göre yapılması gerekenler hazırlanacak. Bu kapsamda eksikliklerimizi gidereceğiz."


Bodrum

Bodrum ilçesinde 23 bin 518 öğrenci karne heyecanı yaşadı.Cumhuriyet Ortaokulundaki törene Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bodrum Jandarma Komutanı Ömer Faruk Karaşahin katıldı.Gödekmerdan, öğrenci ve öğretmenlere yarı yıl tatilinde bol bol dinlenmeleri ve güzel bir tatil geçirmelerini tavsiye etti. Takdir ve teşekkür belgesi alanları kutlayan Gödekmerdan, alamayan öğrencilere de ikinci dönemde daha çok çalışmalarını önerdi.

Yatağan


Yatağan'da 7 bin 37 öğrenci karne heyecanı yaşadı.Yatağan Kıbrıs İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım töreninde, Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, öğrencilere karnelerini dağıttı.Karnelerini alan öğrencilerle fotoğraf çektiren Kaymakam Özkan, öğrencilere de tatilde ders çalışmaları ve kitap okumaları yönünde tavsiyede bulundu. Sınıfları dolaşan Özkan ve beraberindekiler, karnelerini ve hediyelerini vererek öğrencilerle sohbet etti.

Fethiye Fethiye ilçesinde 27 bin 770 öğrenci karne heyecanı yaşadı.Şehit Er Asım Özdemir İlkokulunda düzenlenen törende öğrenciler karnelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan'dan aldı.Öğrencilere tek tek karnelerini veren Doğan, yaptığı konuşmada, ikinci yarıyılda öğrencilerin daha başarılı olmalarını istedi.Doğan, öğrencilere yarıyıl tatilinde dinlenerek bol bol kitap okumalarını önerdi.

Milas

Milas ilçesinde ise 20 bin 539 öğrenci karne heyecanı yaşadı. İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen törene katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şaban Karakoç, teşekkür ve takdir belgesi alan öğrencileri kutlayarak başarı diledi.Karakoç, öğrencilerin tatil döneminde iyi bir şekilde dinlenmelerini ve büyüklerine vakit ayırmalarını istedi.Mısır Hasadı Yapan Çiftçinin Biçerdöveri, 8 Metrelik Obruğa Saplandı Liverpool'un Yıldızı Salah'ın Sakatlığı Formasını Çıkarmasıyla Görüntülendi

Yeni Havalimanı'na İniş Yapan İlk Yolcu Uçağı Türk Hava Yolları Oldu