Son Dakika Haberleri: Okulu Soyan Hırsızlar, Güvenlik Kamerası Kayıtlarını da Çaldı

Okulu Soyan Hırsızlar, Güvenlik Kamerası Kayıtlarını da Çaldı

6 gün önce

BURSA'nın İnegöl ilçesinde bulunan Kocatepe Ortaokulu'na dün gece giren hırsızlar okulu talan etti.

Okulu Soyan Hırsızlar, Güvenlik Kamerası Kayıtlarını da Çaldı, System.String[]
BURSA'nın  İnegöl ilçesinde bulunan Kocatepe Ortaokulu'na dün gece giren hırsızlar okulu talan etti. Yaklaşık 20 bin liralık malzeme ve para çalan hırsızlar, okulun güvenlik kameralarını devre dışı bırakarak, kayıtların depolandığı sabit diski de çaldılar.

Dün gece geç saatlerde okulun zemin katındaki pencerenin korumalıklarını kırarak içeri giren hırsızlar, ilk önce kapıları açık olan sınıfları gezdiler. Sınıflardaki kilitli olan tüm dolapları kırarak, içlerinde bulunan para ve elektronik eşyaları alan hırsızlar, ardından okul kantinine yöneldi. Kantinin yazar kasasında bulunan bozuk 400 lirayı alan hırsızlar, kilitli olan öğretmenler odası ve Okul aile birliği odasının da kapısını kırdı. Buradaki dolaplarda bulunan elektronik eşyaları çalan hırsızlar, son olarak müdür odasına girdi. Güvenlik kameralarının görüntülerini depolayan sabit diski de alan hırsızlar, aynı zamanda cihazı da ayaklarıyla kırdı. Odada bulunan iki laptop ile çekmecede bulunan 300 lirayı alan hırsızlar, geldikleri pencereden çıkarak kaçtılar.

SABAH FARK EDİLDİ

10 Kasım törenleri için okula gelen okul müdürü Mahsuni Canbay, durumu fark ederek, emniyet ekiplerine bildirdi. Okula gelen Olay Yeri İnceleme ekipleri de parmak izi çalışması yaparken, hırsızların, okulu yaklaşık 20 bin lira zarara uğrattığı öğrenildi.  Polis okulu soyan hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

- BursaGenç Adam, Kendisini Uyuşturucu Kullanmaması İçin Uyaran Ağabeyine Kurşun Yağdırdı Katil Zanlısından Pes Dedirten Cevap: Cinayeti Zevkten İşledim

Hendek Operasyonlarında Yaralanan Hakan Akbulut, Çocuklarına Bakmak İçin Çöpten Pet Şişe Topluyor Sofraya Koymak İçin Kırdığı Ekmeğin İçinden Fare Kuyruğu Çıktı