Son Dakika Haberleri: Okuma Salonlarındaki 200 Öğrenci Sağlık Taramasından Geçti

Okuma Salonlarındaki 200 Öğrenci Sağlık Taramasından Geçti

7 yıl önce

Tarsus Eğitimciler Derneği (TEDER) bünyesinde faaliyet gösteren okuma salonlarındaki 200 ilköğretim okulu öğrencisi sağlık taramasından geçti.

Okuma Salonlarındaki 200 Öğrenci Sağlık Taramasından Geçti, System.String[]
Tarsus Eğitimciler Derneği (TEDER) bünyesinde faaliyet gösteren okuma salonlarındaki 200 ilköğretim okulu öğrencisi sağlık taramasından geçti.

Okuma salonlarına gelen Tarsus Sağlık Grup Başkanlığından doktorlar, öğrencileri önce genel bir sağlık taramasından geçirdi, ardından göz ve diş muayenesi yaptı. Küçük rahatsızlıkları bulunan öğrencilere eczacılar yanlarında getirdikleri ilaçlardan verdi. İleri derecede rahatsızlığı bulunan öğrencilere ise sağlık kuruluşunda tedavi olmaları tavsiye edildi. TEDER Başkanı Mehmet Dayıoğlu, sağlık olmadan eğitim yapmanın imkansız olduğunu belirtti. Bu nedenle Tarsus Sağlık Grup Başkanlığı ile iş birliği yaparak öğrencileri sağlık kontrolünden geçirdiklerini ifade eden Dayıoğlu, eğitimle ilgili çalışmalarının bundan sonra da süreceği bilgisini verdi. Tarsus Sağlık Grup Başkanı Dr. Mehmet Sarı ise okuma salonuna devam eden öğrencileri sağlık kontrolünden geçirerek sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulundukları için mutlu olduklarını kaydetti.Rusya, ABD'nin Kürt Devleti Planını Deşifre Etti ABD Dışişleri Bakanı'nın Türkiye'ye Yönelik Yaptırım Açıklaması Sonrası Dolar Düşüşe Geçti

Trump'tan Yeni Kayıp Gazeteci Açıklaması: Türkiye'den Kayıtları İstedik