Son Dakika Haberleri: Okuma Yazma Seferberliği

Okuma Yazma Seferberliği

10 gün önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın talimatı ile başlatılan okuma yazma seferberliği çalışmaları ülke genelinde olduğu gibi Yozgat'ta da tüm hızıyla devam ediyor.

Okuma Yazma Seferberliği, System.String[]

Yozgat Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde Yozgat'ta başlatılan okuma yazma seferberliğine Yozgat'ta ki STK'lardan da destek geldi.

Vali Kemal Yurtnaç'ın eşi Dilek Yurtnaç önderliğinde STK Başkanları ile toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda STK'lardan okuma yazma seferberliği için destek istendi. STK temsilcileri ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın talimatı ile başlatılan okuma yazma seferberliğine tam destek vereceklerini belirttiler.

Şubat ayı içiresinde Yozgat genelinde tespit edilecek olan okuma yazma bilmeyenler için 5 Mart tarihinde tüm okullarda okuma yazma kursu açılması planlanıyor. Bu amaçla Cumhuriyet meydanına kurulan stant ile yerel radyo, belediye, yerel gazeteler ve 18 bin öğrenciye verilen tarama formları ile okuma yazma bilmeyenlerin tespiti yapılıyor.
Çocuk İstismarının Önlenmesine Yönelik Düzenleme 10 Gün İçinde Meclis'te Erdoğan'dan Çok Sert Afrin Mesajı: Bizim Kanımızda Sivilleri Vurmak Yok

Köpeğini Araca İple Bağlayıp Sürükleyen Sürücü: İşkence Yapmadım Dışişleri'nden ABD'ye Kudüs Tepkisi: Uluslararası Hukuku Çiğniyor