Son Dakika Haberleri: Okuma- Yazma Seferberliği Başladı

Okuma- Yazma Seferberliği Başladı

4 gün önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde de okuma yazma seferberliği başlatıldı.

Okuma- Yazma Seferberliği Başladı, System.String[]
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşleri Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde de okuma yazma seferberliği başlatıldı.

Alan taramalarını yapan ekiplerin oluşturacakları listeler dahilinde okuma-yazma bilmeyenler eğitime tabi tutulacak. Halk Eğitimi Merkezleri vasıtasıyla yapılacak çalışmalar ile ilgili düzenlenen bilgilendirme toplantısına Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üzgün, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Reşat Uçak ve Çorlu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Gürsan Çil katıldı.

Çorlu Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen toplantıda yapılan çalışmalarla ilgili olarak basın mensuplarına bilgiler verildi. Ayrıca yapılacak çalışmalarda işletilecek olan takvime ilişkin bilgiler de aktarıldı.

Çorlu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Gürsan Çil, TÜİK verilerine göre Çorlu'da 2 bin 500 civarında okuma yazma bilmeyen olduğunu belirterek, bu kişilerin tespit edilmesine dönük çalışmaların ardından okuma-yazma seferberliği kapsamında düzenlenecek olan kurslara geçileceğini kaydetti. - TEKİRDAĞErdoğan'dan Afrika Çıkarması! Cezayir, Moritanya, Senegal ve Mali'ye Gidecek Eskişehirspor Başkanı: Cumhurbaşkanımız "Stadın Adına ETİ Yakışır" Demişti

Türkiye'yi Tarımda Zirveye Taşımak İçin 6 Teşvik Geliyor Son Dakika! Erdoğan'dan Afrin Çıkışı: Önümüzdeki Günlerde Şehir Kuşatmasına Geçilecek