Son Dakika Haberleri: Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Kent Müzesi Olacak

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Kent Müzesi Olacak

2 yıl önce

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Kent Müzesi olması planlanan tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı'na ilişkin ilgili paydaşların katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Kent Müzesi Olacak, System.String[]

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Kent Müzesi olması planlanan tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı'na ilişkin ilgili paydaşların katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.


Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı'nda düzenlenen toplantıda, sivil toplum örgütü temsilcileri, akademisyenler ve turizmciler yer aldı.


Toplantıda konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, müzenin yaklaşık 4 milyon liralık harcama ile önümüzdeki yıl Temmuz ayına kadar tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.


Müzenin antik çağlardan günümüze Kuşadası ve çevresindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri barındıracağını vurgulayan Kayalı, şöyle konuştu:


"Kent Müzesinin oluşturulması için uzmanlar yaklaşık 600 sayfalık senaryo hazırladı. Bu senaryo çerçevesinde yol haritası çizildi. Onarlı gruplar halinde gezilebilecek Kent Müzesi bünyesinde antik dönemden bugüne Kuşadası'nı anlatan harita odaları olacak. Antik sergileme alanlarının yanında 360 derece antik dönem animasyonları, üç boyutlu hologramlar, tarihi görseller kullanılacak."


Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Yılmaz Akkan ise, hedef kitlenin iyi belirlenmesi gerektiğine dikkati çekti.

Haber Yayın Tarihi: 04.07.2018 07:56 Kaynak: AAElon Musk, yeni oyuncağı Cybertruck ile sokaklarda görüntülendi
Genç polis, "Vuramazsın, sıkamazsın" diyen eşi tarafından öldürüldü Şırnak'taki patlamada kadın bomba imha uzmanı Astsubay Esma Çevik ve Uzman Çavuş Kemal Sayar şehit düştü