Ölçü ve Tartı Aletlerinin Muayeneleri - Son Dakika

Ölçü ve Tartı Aletlerinin Muayeneleri

03.01.2012 11:00
Ölçü ve Tartı Aletlerinin Muayeneleri, System.String[]

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, ölçü ve tartı aletleri kullanıcılarının en geç 29 Şubat mesai bitimine kadar ölçü ve tartı aletlerinin muayenelerini yaptırması gerektiği uyarısında bulundu.

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, ölçü ve tartı aletleri kullanıcılarının en geç 29 Şubat mesai bitimine kadar ölçü ve tartı aletlerinin muayenelerini yaptırması gerektiği uyarısında bulundu.

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Muhammed Polat, yaptığı yazılı açıklamada, il ve ilçelerde bulunan ölçü ve tartı aletleri kullanan iş yerlerinin iki yılda bir periyodik olarak muayeneye tabii olduklarını hatırlattı.

Bu ölçü ve tartı aletleri ile ilgili müracaatların Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'ne yapılması gerektiğini belirten Polat, şunları kaydetti:

"Ayrıca, maksimum kapasitesi 2 bin kilograma kadar elektronik tartı aletlerinin, periyodik muayenelerinin de iki yılda bir yaptırılması zorunlu olup bu ölçü ve ölçü aletleri için ise Elazığ Belediyesi Grup Merkezi Ölçüler ve Ayar Memurluğuna müracaat edilmesi gerekmektedir. Ölçü aleti sahiplerinin belirtilen tarihe kadar ilgili kurumlara müracaat etmemeleri halinde 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu'nun 15/C Maddesi gereği idari ve cezai işlem uygulanacaktır."

Ölçü aleti kullanıcılarının mağdur duruma düşmemeleri için müracaatların en geç 29 Şubat mesai bitimine kadar ölçü ve tartı aletlerinin özelliklerini belirtir bir dilekçe ile ilgili kuruluşlara yapılması gerektiğini vurgulayan Polat, belirtilen tarihe kadar ilgili kurumlara müracaat etmemeleri halinde, 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununun 15. Maddesi'nin C bendine göre bin 358 lira idari para cezası uygulanacağını bildirdi.

- ELAZIĞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ölçü ve Tartı Aletlerinin Muayeneleri - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri'nin eşi ve 2 çocuğu, depremde enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi Son Dakika: Trabzonspor, evinde Kasımpaşa'ya 4-3 mağlup oldu Pakdemirli'nin enkaz altında konuştuğu Buse ile ilgili güzel haberi Bakan Gül verdi: Şu anda kızımız çıkartılıyor Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 6 kullanıcı tespit edildi 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi