Öldürülen PKK'lının Babası; Halklar Birbirini Kucaklasın - Son Dakika

Öldürülen PKK'lının Babası; Halklar Birbirini Kucaklasın

05.01.2012 15:05
Öldürülen PKK'lının Babası; Halklar Birbirini Kucaklasın, System.String[]

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Terör ve Şiddet Olayları Kapsamında Yaşam Hakkı İhlallerinin İncelenmesine Yönelik Alt Komisyon, 2009 yılında çatışmada öldürülen PKK terör örgütü üyesi Ahmet Şerif Karakaya'nın babası Mehmet Karakaya'yı dinledi.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Terör ve Şiddet Olayları Kapsamında Yaşam Hakkı İhlallerinin İncelenmesine Yönelik Alt Komisyon, 2009 yılında çatışmada öldürülen PKK terör örgütü üyesi Ahmet Şerif Karakaya'nın babası Mehmet Karakaya'yı dinledi. Karakaya, "Halklar birbirini kucaklasın. Benim oğlum bu yolda son olsun" dedi.

Alt Komisyon Başkanı AK Parti Amasya Milletvekili Naci Bostancı, "Komisyonun amacı, gelecek kuşaklara barış içerisinde yaşanacak bir ülke bırakmaktır. Ülkede, 30 yıldır büyük acılar yaşandı ve herkes bu acılardan payını aldı. Bu çerçevede terörden doğrudan etkilenmiş her kesimden insanla bağlantı kurarak, yaşadıklarını anlamak ve kamuoyuna aktarmak istiyoruz" dedi.

OĞLUMUN CENAZESİNİ VERMEDİLER

Mehmet Karakaya komisyon üyelerine, oğlunun oğlunun öldürüldüğü haberini aldıktan sonra yaşadıklarını anlattı. Karakaya, Siirt Eruh Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak, oğlunun cenazesini istediklerini, kendisine cenazenin verilmediğini ancak ceset görüntülerinin bulunduğu bir CD izletildiğini iddia eden Karakaya, görüntülerin bulunduğu CD'yi komisyon üyelerine dağıttı.

Oğlunun cenazesini almak için Siirt Valiliği ve ildeki askeri garnizona da başvurduğunu belirten Karakaya, buradan da olumsuz yanıt aldığını söyledi. Cenazenin neden verilmediğini anlamadığını belirten Karakaya, "Herkesin bir mezar taşı var. Bizim gidip başına bir Fatiha okuyacağımız bir mezarımız yok. Cenazemi vermeyenlerin yargı önüne çıkması gerekiyor" dedi.

'YİNE ETLE TIRNAK OLALIM'

Oğlu Ahmet Şefket Karakaya'nın terör örgütüne katılma süreci ile ilgili de bilgi veren Mehmet Karakaya, "Artık herkes birbirini kucaklasın, barış olsun. Binlerce yıldır olduğu gibi etle tırnak gibi olalım. Eğer gerekiyorsa benim de canım feda olsun, ama yeter ki artık barış olsun. Halklar birbirini kucaklasın. Benim oğlum bu yolda son olsun" diye konuştu.

DHA(MV/COŞ) - Ankara

Öldürülen PKK'lının Babası; Halklar Birbirini Kucaklasın
Öldürülen PKK'lının Babası; Halklar Birbirini Kucaklasın
Öldürülen PKK'lının Babası; Halklar Birbirini Kucaklasın
Öldürülen PKK'lının Babası; Halklar Birbirini Kucaklasın

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Öldürülen PKK'lının Babası; Halklar Birbirini Kucaklasın - Son Dakika


Son Dakika

Güzel model Anna Falchi, Lazio'nun Roma galibiyeti sonrası soyundu Usta besteci ve eğitmen Muammer Sun'ın vefatı sanat dünyasını yasa boğdu Gelin ve damadın 'Gerdek partisi' sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti Hastanede rüşvet skandalı! Hizmetli memurdan tutanağın iptali için 10 bin TL istendi Kazada can verdi, dağıttığı gazetelerle cansız bedeni örtüldü Gökten başına servet yağdı! Evinin çatısına düşen göktaşına müşteri arıyor MHP'li başkandan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili tepki çeken paylaşım Ümit Özat, Mesut Özil sorusunu sorunca Acun Ilıcalı bozuldu: Bu sorulmayacaktı