Ölen Köpeğini Kefenleyip Mezara Gömdü - Son Dakika

Ölen Köpeğini Kefenleyip Mezara Gömdü

12.01.2012 12:20
Ölen Köpeğini Kefenleyip Mezara Gömdü, System.String[]

Kilis'tebir kişi çok sevdiği ölen yavru köpeğini kefenleyip gece mezarlığa gömdü polis alarma geçti.

Kilis'te TEDAŞ'ın taşeron şirketi ortaklarından 30 yaşındaki Serkan Er, çok sevdiği ölen yavru köpeğini kefenleyip gece mezarlığa gömdü. 'Çocuk cesedi' gömüldüğü ihbarı üzerine alarma geçen polis, güvenlik şeridi çekip açtırdığı mezarda kefenlenmiş köpek cesedi görünce 'şok' oldu.

İddiaya göre, Serkan Er, 15 günlük olan Kangal cinsi yavru köpeği ölünce leşini ne yapacağını çevresindeki insanlara sordu. Onlar da 'Götür mezara göm' diyince Serkan Er, çok sevdiği 'Pısık' adını verdiği köpeği otomobilinin bagajını koyup dün saat 23.00 sıralarında Kilis Asri Mezarlığı'na geldi. İnsan mezarlarının yanında bulduğu boş bir alanı kazan Serkan Er, beyaz bezle kefenlediği köpeğini burada gömdü etrafını da taşlarla çevirdi.

Mezarlığın kenarından geçen bir vatandaş, gece karanlığında gizlince çocuk cesedi gömüldüğünü sanarak durumu polise bildirdi. İhbar üzerine çok sayıda polis mezarlığa gelerek arama başlattı. Söz konusu yerde yeni kapatılmış bir mezar olduğunu fark eden polis, çevresine hemen güvenlik şeridi çekti. Ardından da verilen eşkal ve araç plakası üzerine mezarlığa gelen kişinin Serkan Er olduğu tespit edilince telefon edilip mezarlığa davet edildi.

Serkan Er, olay yerine gelip gömdüğü şeyin yavru köpeği olduğunu söyleyince herkesi 'şok' etti. Mezarlığa götürülen Serkan Er, toprağa kazıp köpeğin leşini gösterince rahat bir nefes alındı. Köpeği ölünce çevresindekilere ne yapacağını sorduğunu belirten Er, Bana 'git mezara göm' dediler. Ben de bunun üzerine beyaz bezle kefenleyip, mezara getirdim, başını kıbleye çevirip toprağa gömdüm. Etrafını taşla çevirdim ve ruhu için Fatiha okuyup evime gittim. Ben hayvanseverim benim için insan kadar kıymetli olduğu için mezara gömdüm. Öldüğünden bu saate kadar üzüntümden ağlıyorum dedi.

Köpeğin leşi gömüldüğü yerde bırakıldı. 2 saatlik bir çalışmanın ardından polis, Emniyet Müdürlüğü'ne götürdüğü Serkan Er'i ifadesini aldıktan sonra serbest bıraktı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ölen Köpeğini Kefenleyip Mezara Gömdü - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 24 Temmuz günü koronavirüs nedeniyle 58 kişi vefat etti, 12 bin 381 yeni vaka tespit edildi 19:36 Son Dakika: Türkiye'de 24 Temmuz günü koronavirüs nedeniyle 58 kişi vefat etti, 12 bin 381 yeni vaka tespit edildi Almanya'dan Türkiye'ye passiflora meyvesi yetiştirmek için geldi! İlk hasadının kilosunu 75 liradan satıyor 19:23 Almanya'dan Türkiye'ye passiflora meyvesi yetiştirmek için geldi! İlk hasadının kilosunu 75 liradan satıyor Fedakar baba 3 çocuğunu kurtarmak için suya girip boğularak can verdi 19:12 Fedakar baba 3 çocuğunu kurtarmak için suya girip boğularak can verdi
Asya Kaplan Sivrisineği İstanbul'dan sonra 13 ilde daha ortaya çıktı 19:08 Asya Kaplan Sivrisineği İstanbul'dan sonra 13 ilde daha ortaya çıktı Dünyaca ünlü üzümleri korumak için 4 bin salkımı çöp poşetleriyle kapladı 18:09 Dünyaca ünlü üzümleri korumak için 4 bin salkımı çöp poşetleriyle kapladı Ünlü oyuncu Mike Mitchell, Fethiye'de teknede ölü bulundu! 17:54 Ünlü oyuncu Mike Mitchell, Fethiye'de teknede ölü bulundu!
'Hain' diyen taraftara, Ghezzal cephesinden gelen cevap sert oldu 17:44 'Hain' diyen taraftara, Ghezzal cephesinden gelen cevap sert oldu UNESCO'nun Ayasofya uyarısına Dışişleri'nden yanıt: Türkiye'nin mülkü ve titizlikle korunuyor 17:36 UNESCO'nun Ayasofya uyarısına Dışişleri'nden yanıt: Türkiye'nin mülkü ve titizlikle korunuyor
Advertisement