Ölen Rektörün Bağındaki Konteyner Evi Çaldılar - Son Dakika

Ölen Rektörün Bağındaki Konteyner Evi Çaldılar

08.12.2015 12:35
Ölen Rektörün Bağındaki Konteyner Evi Çaldılar

Kayseri'de 50 gün önce yaşamını yitiren Erciyes Üniversitesi eski rektörü Prof.Dr. Cengiz Utaş'ın Kızıltepe mevkiindeki bağında, bahçıvan İhsan Aksoy'un oturduğu ancak 15 gündür uğramadığı 5 tonluk ev şeklindeki konteyner ile 1 tonluk plastik su deposu kimliği belirlenemeyen kişilerce çalındı.

Kayseri'de 50 gün önce yaşamını yitiren Erciyes Üniversitesi eski rektörü Prof.Dr. Cengiz Utaş'ın Kızıltepe mevkiindeki bağında, bahçıvan İhsan Aksoy'un oturduğu ancak 15 gündür uğramadığı 5 tonluk ev şeklindeki konteyner ile 1 tonluk plastik su deposu kimliği belirlenemeyen kişilerce çalındı.

Ailesiyle birlikte oturduğu İstanbul'da 19 Ekim'de geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren, Prof.Dr. Cengiz Utaş'ın, Melikgazi ilçesi, Kızıltepe mahallesinde bulunan 3 bin metrekarelik üzüm ve meyve ağaçlarının bulunduğu bağın hemen girişindeki içinde bahçıvan ve bekçilik yapan İhsan Aksoy'un oturduğu 5 ton ağırlığında 50 metrekarelik ev şeklindeki konteyner, içindeki eşyalarla birlikte çalındı. Konteynerinn elektrik ve su tesisatını kesen, üzerindeki çanak anteni atan kimliği belirsiz kişiler, beton zemin üzerine oturtulmuş konteynerin yanı sıra 1 tonluk plastik su deposunu da bir kamyon ve kamyonete yükleyip, gündüz gözüyle ortadan kayboldular.

Bahçıvan İhsan Aksoy (66)," Yıllardır Utaş ailesiyle birlikteyim. Rahmetli rektörün yıllar önce aldığı bağevinin girişindeki konteynerde eşimle kalıyorum. Kimliğini bilemediğim kişiler, bizim Talas ilçesinde bir yakınımızın yanına gitmemezi fırsat bilip, içinde önce içkili alem yapıp, kapı önünde mangal yakmışlar. Bir hafta sonra da ev olarak kullandığımız konteyner ile su deposunu vinçle kamyona yükleyip, ortadan yok olmuşlar. Güvenlik kuvvetlerine hırsızlık olayını bildirip, davacı oldum. İfademizi aldılar. Hırsızlık olayını öğrenen rahmetli rektörün yakınları da üzüldü" dedi

Utaş ailesinin bağevine komşu olan emekli müdür Yücel Uzunoğlu da, hırsızlığın olduğu gün kendi bağına giderken plakasını alamadığı kamyonun üzerinde konteyneri ve su deposunu görünce şaşırdığını söyledi. Yücel Uzunoğlu, "Rahmetli rektör Prof.Dr. Cengiz Utaş'ın bağının hemen girişindeki konteynerde görevli İhsan Alsoy kalıyordu. Eşimle birlikte hırsızlık olduğunu sonradan öğrendiğimiz gün kırmızı renkli bir kamyonun üzerinde, yol üzerinde hareket halindeyken konteyner ve su deposunu gördüm. Kamyon, benim otomobiline yol vermek için dururken, içindeki kişilere, konteyneri nereye götürdüklerini sorunca,' Başka yere naklediyoruz. Bize talimat geldi, götürüyoruz' dediler. Olayın sonradan hırsızlık olduğunu öğrenince, kamyonun plakasını almadığım için kendime kızdım"diye konuştu. Olayla ilgili olarak Melikgazi Emniyet Müdürlüğü ve Hırsızlık Büro Amirliği'nce çok yönlü soruşturma başlatıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, Kayseri'de toplu açılış töreninde konuştu Açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, Kayseri'de toplu açılış töreninde konuştu Açıklaması Kayseri'de aranan 4'ü firari hükümlü 15 kişi yakalandı Kayseri'de aranan 4'ü firari hükümlü 15 kişi yakalandı Son dakika 3. sayfa: Otomobilin egzozundan çıkan dumanı yangın sandılar Son dakika 3. sayfa: Otomobilin egzozundan çıkan dumanı yangın sandılar
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ölen Rektörün Bağındaki Konteyner Evi Çaldılar - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement