Son Dakika Haberleri: Olimpiyat Meşalesi Hong Kong'da

Olimpiyat Meşalesi Hong Kong'da

12 yıl önce

Pekin Olimpiyat Oyunları Meşale Koşusunun 20. Ayağı Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde Koşuldu.

Olimpiyat Meşalesi Hong Kong'da, System.String[]
Pekin Olimpiyat Oyunları meşale koşusunun 20. ayağı Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde koşuldu.

Bu ayakta ateşi, Hong Kong'un ilk olimpiyat madalyalı bayan rüzgar sörfçüsü Lee Lai-shan, masa tenisi yıldızları Li Ching ve Ko Lai-chak ile ünlü sinema oyuncusu Andy Lau taşıdı.

30 kilometrelik meşale koşusu sevgi gösterilerinin yanı sıra protestolara da sahne oldu. "Demokrasi için olimpiyat ateşi" ve "Demokratik bir Çin kuralım" yazılı pankartlar taşıyanların yanı sıra Tibet'in bağımsızlığını destekleyen sloganlara da rastlandı. Bu göstericilere bazı izleyiciler "siz ne biçim Çinlisiniz", "Bu utanç verici bir durum" diyerek tepki gösterdi.

Bu arada Hong Kong'daki koşu sırasında meşaleyi taşıyacak 120 kişilik liste bazı eleştirilere yol açtı. Bazı kişiler ateşi taşıyanlar arasında 21 iş adamı ve 13 politikacı olmasını, ancak yeteri kadar sporcu bulunmamasını eleştirdi. Meşaleyi taşıyanlar arasında gazino patronu Stanley Ho'nun kızı Pansy Ho ve Hong Kong'un en zengini Li Ka-shing'in oğlu Victor Li Tzar-kuoi de bulunuyor.
Haber Yayın Tarihi : 02.05.2008 08:32 Kaynak: AA



Bankaya götürdüğü 4 milyon 795 bin euro parayla kayıplara karıştı Siirtlileri uykularından ettiren lezzet: Büryan kebabı Şanlıurfa kavruluyor! Rekor sıcaklık sonrası uyarı geldi