Son Dakika Haberleri: Olimpiyatlarda Robotlar da Var!

Olimpiyatlarda Robotlar da Var!

9 gün önce

Robotlar sonunda olimpiyatlar da el atacak gibi görünüyor.

Şu an sürmekte olan Kış Olimpiyatları, açılış seromonisiyle beraber gündemin en çok konuşulan konuları arasına girmişti ve olimpiyatlar sona erene kadar da böyle devam edecek gibi görünüyor. Bu defa Güney Kore Pyeongchang bölgesinde oynanan olimpiyat oyunları, önceki dönemlere hiç benzemiyor. Zira bu defa robotlar da olimpiyatlarda kendi kulvarlarını arıyorlar.
Bilim insanları ve teknoloji üreticileri, yapay zeka ve insansı robotlar üzerinde çalışıyor ve bu çalışmalarını farklı alanlarda test ediyor, değerlendiriyor ve insanlarla paylaşıyorlar. Olimpiyatlar da kuşkusuz şu sıra bunu yapmanın en popüler yolu.Robot Edge isimli robotu olimpiyatlar kapsamında test eden geliştiriciler, yayınladıkları videoda gördüğümüz kadarıyla, ortaya başarılı bir sonuç çıkartmışlar. Ancak robotun görünümü, uzaktan izleyenlere korku verebilir. Zira kayak kostümünü üzerine giydiğinde, Robot Edge'in kafası yok gibi görünüyor. Videoyu hemen yukarıda izleyebilirsiniz.

Kaynak: Chip.com.tr
ATM'den Para Çekecekler Dikkat! 100 Liraya 2 Lira 30 Kuruş Sınırı 3. Havalimanı'nda Temel Atma Töreninden Bin 358 Gün Sonra Işıklar Yakıldı

Bolu ve Kars'ta Şap Alarmı! Hayvan Pazarları Kapatıldı Motorine 13 Kuruş Zam Geldi