Ölmez Ağacı Filmi - Son Dakika

Ölmez Ağacı Filmi

09.07.2011 09:54
Ölmez Ağacı Filmi

Ölmez Ağacı filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Ölmez Ağacı filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Bahar (Necla Nazır), yıllardır Almanya'da ailesiyle birlikte yaşamaktadır. Ağabeyi Kemal (Çetin Öner) ile işçilik yaparak yaşamlarını kazanmaktadırlar. Ancak Kemal'in işsizlik korkusu nedeniyle sürekli bunalıma girip huzursuz olması çevresine karşı hırçın davranması Bahar'ı ve karısının üzmektedir. Bahar, aynı fabrikada çalıştığı ve çocukluğu Türkiye'de geçen Niko'yla (Hakan Balamir) konuşarak ağabeyinin durumunu unutmaya, huzurlu olmaya çalışır. Niko, gerçekte evlidir, ama mutsuzdur. Çünkü karısı Eleni (Sema Çeyrekbaşı) aşırı bencil bir kadındır. Buna karşılık Niko, ona ne kadar yaklaşmaya çalışsa da Eleni o kadar kopuktur. Bir gün Eleni evi terkeder. Niko, karısının kendinisini terkedişiyle bunalıma girer. Bu acılı yalnız günlerde kendisine en yakın gördüğü insan da Bahar'dır. Arkadaşlık ilişkileri, çok kısa süre içinde duygusallığa, bir sevda tutkusuna dönüşür. Bu sıcak beraberlikten sonra Niko kararlıdır. Bahar'ı ağabeyinden isteyecektir. Bir gün yolda rastladığı Kemal'e bu isteğini açıklar. Ancak, aynı gün işten çıkarılması nedeniyle beyni allak bullak olan Kemal, Niko'nun o anda ne istediğini kavrayamaz. Deli gibi Niko'nun üzerine saldırır. Onu yerlere yatırıp yumruklar... Kemal'i böyle çılğın hale getiren işten atılmasının acısıdır... Bir süre sonra aile Türkiye'ye dönme kararını alırken Niko ile Bahar, hakettikleri mutluluğa kavuşacaklardır.

Sinema yazarlarını 'en iyi on film' seçiminde (1986) 'Ölmez Ağacı' 9.'ncu oldu. Gülsen Tuncer 'en iyi yardımcı kadın oyuncu' seçildi.

Yönetmen: Yusuf Kurçenli

Senaryo: Ayşe Şasa, Bülent Oran, Yusuf Kurçenli

Oyuncular: Sema Çeyrekbaşı, Gülsen Tuncer, Çetin Öner, Hakan Balamir, Necla Nazır

Filmin Türü: Drama, Romantik,

Orijinal Adı: Ölmez Ağacı

Yapımcı Firma: Maya Film

Yapım Yılı: 1984

Yapım Ülkesi: Türkiye

Orijinal Dili: Türkçe

YORUMLAR
500
Beraber tatile gediği kadını bıçaklayıp kendi boğazını kesti Beraber tatile gediği kadını bıçaklayıp kendi boğazını kesti AK Parti, kuruluş yıl dönümü etkinliğine katılanlara imzalı saat dağıtıldığı iddialarını yalanladı AK Parti, kuruluş yıl dönümü etkinliğine katılanlara imzalı saat dağıtıldığı iddialarını yalanladı Bakan Vahit Kirişçi, tarımsal elektrik bedeli sıfır faizli kredi kapsamına alındığını açıkladı Bakan Vahit Kirişçi, tarımsal elektrik bedeli sıfır faizli kredi kapsamına alındığını açıkladı

Son Dakika Güncel Ölmez Ağacı Filmi - Son Dakika


Advertisement