Bursa'da yakalanan zehirli bir tür olan Trakonya balığı tehlike saçıyor - Son Dakika

Bursa'da yakalanan zehirli bir tür olan Trakonya balığı tehlike saçıyor

12.06.2019 10:41
Bursa'da yakalanan zehirli bir tür olan Trakonya balığı tehlike saçıyor, System.String[]

Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye'de yaşayan en tehlikeli türlerden biri olan Trakonya balığı Bursa'nın Mudanya ve Kapaklı sahillerinde oltaya takıldı. İki kişiyi zehirleyen balık sosyal medyada büyük dikkat çekti.

Ülkemizdeki en tehlikeli balık türlerinden biri olan Trakonya balığı tehlike saçıyor. Bursa'da bir olta balıkçısı tarafından yakalanan ve sosyal medyada paylaşılan görüntüde, balıkçının zehirli dikenlere temas eden elinin şiştiği görülüyor.

ELİNDE YANMA VE AĞRI HİSSETTİ

Bursa'da meydana olayda, Kapaklı sahilinde balık tutan Volkan Aksu'nun oltasına 10 santim boyunda farklı bir balık takıldı. Balığı çıplak elle tutup kancadan ayırmak isterken dikenleri ellerine batan Aksu'nun bir süre sonra ellerinde yanma ve ağrı başladı. Zehirlendiğini anlayan Aksu, sosyal medyada yaptığı araştırma sonrası balığın Trakonya balığı olduğunu tespit etti.

"BALIĞI İĞNEDEN ÇIKARTTIĞIM ANDA DİKENLERDEN ZEHİR BULAŞTI"

Kapaklı taraflarında kamp yaptıklarını dile getiren Volkan Aksu, sabah saatlerinde balığın oltaya takıldığını ve baştan mezgit sandığını anlattı. Aksu, "Balığı iğneden çıkarttığım anda sırtındaki dikenlerden zehir bulaştı ve 3 saat aşırı halde sızladı" dedi.

ÖLÜMCÜL SONUÇLAR DOĞURABİLİR

Ülkemiz sahillerinde kişilerin karşılaşabileceği en tehlikeli balık türlerinden biri olarak bilinen Trakonya balığının, vücudundaki dikenlerden bazılarında zehir kesesi bulunurken, daha çok olta balıkçıları için tehlikeli oluyor. Özellikle denizlerde kuma saklanmasıyla da bilinen balığın eldiven ya da bez parçasıyla tutulması gerekirken, çok ciddi bir ağrı ile başlayan Trakonya çarpması, bölgede ciddi bir şişme ve bazı durumlarda da kalbin durmasına kadar gidebilecek ölümcül sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.

Bursa'da yakalanan zehirli bir tür olan Trakonya balığı tehlike saçıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bursa'da yakalanan zehirli bir tür olan Trakonya balığı tehlike saçıyor - Son Dakika

YORUMLAR (11)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, koronavirüse yakalandı Son Dakika: Ankaragücü-Hatayspor maçı ileri bir tarihe ertelendi SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Mourinho, Gareth Bale'ın adını duyunca küplere bindi: Artık yeter "Saplantılı" aşığı tarafından katledilen Hazal Tektaş'ın son görüntüleri ortaya çıktı Manisa'da yaşayan emekli vatandaş, evine gelen 3.944 liralık doğal gaz faturasıyla hayatının şokunu yaşadı 2019'da yılın yatı seçilmişti! Bodrum'a demir atan yüzen saraya 450 bin TL'lik yakıt alındı 8 aylık kızı 7. kez ameliyat olan Sinan Özen, son durumu anlattı: Mecalimiz kalmadı