Oltu Kış Ortasında Baharı Yaşıyor - Son Dakika

Oltu Kış Ortasında Baharı Yaşıyor

12.01.2012 10:34
Oltu Kış Ortasında Baharı Yaşıyor, System.String[]

Türkiye'nin dört bir yanında kar ve soğuk havanın olumsuzlukları yaşanırken Erzurum'un Oltu ilçesi adeta bahar havası yaşıyor.

Türkiye'nin dört bir yanında kar ve soğuk havanın olumsuzlukları yaşanırken Erzurum'un Oltu ilçesi adeta bahar havası yaşıyor. Çocuklar parklarda kaydıraklardan gönüllerince eğlenirken, vatandaşlar park ve kahvehane önlerinde çay keyfi yaşıyorlar.

Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek yaptığı açıklamada, "Bizim literatürümüzde bu ay yani Ocak'ın 11'i zemheri ayıdır. Kışın çok şiddetli olduğu kırk hesaplanın içinde yaşadığımız bir gün. İlçemiz Oltu filorası faunası ve kliması ile böyle bir ilçe kış aylarının soğuk ve çilesinden muzdarip olan insanları Oltu'da yaşamaya davet ediyoruz" dedi.

Oltulular ise, "Erzurum'da birçok köy yolu kardan kapanırken Oltu'da kar olmaması sevindirici" dediler. - ERZURUM

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Oltu Kış Ortasında Baharı Yaşıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Şeyma Subaşı, vücudunu yağladığı anları paylaştı Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur Aniden yola çıkan koyun sürüsünün sebep olduğu kazada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı