"Ölü Sezon"U Öğrenciler Hareketlendirdi - Son Dakika

"Ölü Sezon"U Öğrenciler Hareketlendirdi

19.01.2012 10:49

20 Ocakta başlayacak sömestir döneminde şehirlerarası otobüslerde doluluk oranlarının yüzde 60'ı geçtiği bildirildi.

20 Ocakta başlayacak sömestir döneminde şehirlerarası otobüslerde doluluk oranlarının yüzde 60'ı geçtiği bildirildi.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mehmet Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yüzde 100 dolulukların yakalandığı, ek seferlerle talebin karşılandığı Ramazan ve Kurban bayramlarını otobüs firmalarının çok verimli geçirdiğini söyledi.

Yaz tatili ve bayramların ardından sektörün, "ölü sezon" olarak nitelendirilen döneme girdiğini ifade eden Erdoğan, birçok firmanın "ölü sezon"u çeşitli kampanyalarla aşmaya çalıştığını anlattı.

Firmaların bu dönemin tam ortasına denk gelen yarıyıl tatilini dört gözle beklediğini, ancak umulan talebin olmadığını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Özellikle tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı ve ağır kış şartları, sömestirde ailelerin evlerini tercih etmesine yol açtı. Geçen yıllardaki talebin gerisinde kaldık. Bu dönemde firmaların yüzünü güldüren üniversite öğrencileri oldu. Özellikle üniversite gençliğinin yoğun olduğu İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Edirne, Konya, Adana gibi illerden hareket eden otobüslerde doluluk oranları yüzde 60'ı geçti. Bu kentlerde bazı firmalar, ek seferlerle talebi karşılamaya çalışıyor."

Erdoğan, talebin az olduğu bölgelerdeki bazı firmaların ise sefer sayılarını azalttığını belirterek, "15 tatilinin başladığı 20 Ocaktan itibaren tatil boyunca bir hareketlilik var, ancak 20-22 Ocak ile Şubat ayının ilk hafta sonu daha yoğun görülüyor" dedi.

Mehmet Erdoğan, ağır kış şartlarının yaşandığı bugünlerde vatandaşların özel araçlarıyla yola çıkmamalarını isteyerek, "En güzeli toplu taşıma araçları. Bu açıdan şehirlerarası otobüsler, daha güvenli ulaşım için önem taşıyor" diye konuştu.

- BURSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Ölü Sezon'U Öğrenciler Hareketlendirdi - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Sivasspor, deplasmanda Villarreal'e 5-3 mağlup oldu Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı, Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar