Ölüm anında beyni incelenen adam, sadece güzel günleri düşünmüş! - Son Dakika

Ölüm anında beyni incelenen adam, sadece güzel günleri düşünmüş!

23.02.2022 21:23
Ölüm anında beyni incelenen adam, sadece güzel günleri düşünmüş!

Bilim insanları, 87 yaşında yaşamını yitiren epilepsi hastası adamın ölmeden hemen önce ne düşündüğü öğrenmek için beynini inceledi. Adamın ölmeden 15 dakika önce geçmişteki güzel günlerini hatırlaması, duyanları çok şaşırttı.

Ölüm, insanoğlu tarafından en çok merak edilen olguların başında geliyor. Kaçınılmaz son olması ve her insanın mutlaka tadacak olması nedeniyle ölümle ilgili konular da sık sık gündem oluyor. Son olarak ölümle ilgili gerçekleştirilen bir araştırma ise duyanların tüylerini ürpertti.

ÖLEN ADAMIN BEYNİNİ AÇTILAR

Bilim insanları, ölen birinin hayatını kaybetmeden kısa bir süre önce ne düşündüğünü öğrenmek adına bir çalışmaya imza attı. Frontiers in Aging Neuroscience'da yayınlanan çalışmada, 87 yaşında hayatını kaybeden epilepsi hastasının beyni incelendi.

GÜZEL GÜNLERİNİ YENİDEN AKLINA GETİRMİŞ

Araştırmacılar, vefat etmeden 15 dakika önce elektroensefalograma (EEG) kaydını başlattıkları adamın, ölümünden sonra da beynini inceledi. Söz konusu çalışmada adamın ölümüne kısa bir süre kala geçmiş yaşamındaki güzel günlerini hatırladığı ve daha sonra son nefesini verdiği tespit edildi.

YORUMLAR
500
1920 yılında ölen küçük kızın mumyası sergileniyor! Görenler hem korkuyor hem de şaşırıyor 1920 yılında ölen küçük kızın mumyası sergileniyor! Görenler hem korkuyor hem de şaşırıyor Ölüp dirilen 2 kadına 'Nereye gittiniz?' diye soruldu, anlattıklarının aynı çıkması tüyler ürpertti Ölüp dirilen 2 kadına 'Nereye gittiniz?' diye soruldu, anlattıklarının aynı çıkması tüyler ürpertti

Son Dakika Yaşam Ölüm anında beyni incelenen adam, sadece güzel günleri düşünmüş! - Son Dakika


Advertisement