Ölüm Yolunda Tabutlu Eylem - Son Dakika

Ölüm Yolunda Tabutlu Eylem

27.07.2014 00:30
Ölüm Yolunda Tabutlu Eylem, System.String[]

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, Yalıkavak Mahallesi'ni Gündoğan Mahallesi'ne bağlayan ve sık sık ölümlü trafik kazalarının yaşandığı İnönü Caddesi'nde vatandaşlar ikinci kez eylem yaptı.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, Yalıkavak Mahallesi'ni Gündoğan Mahallesi'ne bağlayan ve sık sık ölümlü trafik kazalarının yaşandığı İnönü Caddesi'nde vatandaşlar ikinci kez eylem yaptı. Yola tabut koyarak, 30 dakika boyunca trafiğe kapatan eylemciler, yolun geçici çözümlerle değil kalıcı olarak düzenlenmesini istedi. Bodrum'un Yalıkavak Mahallesi'ni Gündoğan ve Göltürkbükü Mahalleleri'ne bağlayan İnönü Caddesi'nin 3,5 km'lik bölümünde yaşanan ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazalarını protesto etmek isteyen halk ikinci defa yolu trafiğe kapatarak eylem yaptı. İnönü Caddesi'nin Gökçebel Mevkii'nde toplanan yaklaşık 200 kişi, yolu trafiğe kapatarak yolun ortasına temsili tabut koyarak eylem yaptı. Eyleme katılanlar ellerinde dövizler taşıyarak, alkış ve ıslıklarla 30 dakika boyunca trafiğe geçiş vermedi. Toplanan grup, bugüne kadar Yalıkavak Yolu'nda ölenlerin anısına 2 dakikalık saygı durusunda bulundu. Eylemciler ellerinde "Canımızı yolda bulmadık", "Muğla Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nü göreve çağırıyoruz", "Yollar ülkeye can verir! Gökçebel yolu can alıyor!" yazılı dövizler ve Türk Bayrağı taşıdılar. Eylemciler "Başbakan duy bizi", "Kaymakam uyuma", "Ölüm yolu istemiyoruz" sloganları attı. Yol kapatma eylemi sırasında, yolu kullanan araçlarda uzun konvoylar oluşturdu. Eylem için toplanan grup adına açıklama yapan turizmci Hayrullah Kayacan, İnönü caddesinin ölüm yoluna dönüştüğünü belirterek, "Yaptığımız ilk eylemin sonunda ilgili kurumlar, 4 şeritli yolu renkli yol butonu ve delinatör koyarak ayırma işlemi yaptı. Bizler bu eylemleri, geçici çözümler için yapmıyoruz. Kalıcı çözümler istiyoruz. Yolun refüj çalışması ile bölünmesini ve trafik ışıklarıyla trafiğin akışının kesilmesini istiyoruz. Eylemimizde kullandığımız tabutların dolmasını, sürekli can kayıpları vermek istemiyoruz" dedi. 8 yıldır Yalıkavak'ta yaşayan emekli memur Güler İlkkılıç, "Bu yol butonları çözüm değil. Kamyonlar ve otomobiller hacıyatmaz şeklindeki yol butonlarının ezerek üstünden geçiyor. Burada daha fazla kayıplar vermedenkalıcı çözümler üretilmesini istiyoruz" dedi.

30 dakikalık yol kapatma eyleminin ardından vatandaşlar, eylemi sonlandırarak, yolu trafiğe açtı.

Ölüm Yolunda Tabutlu Eylem
Ölüm Yolunda Tabutlu Eylem
Ölüm Yolunda Tabutlu Eylem
Ölüm Yolunda Tabutlu Eylem

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ölüm Yolunda Tabutlu Eylem - Son Dakika


Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz İnternette hızla yayılan esrarengiz palyaço fotoğrafı, Instagram hesaplarının kapanmasına neden oluyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı Model Brittany Rhea Phillips, üzerinden geçen aracın altında can verdi! Ezen kişi çocuğunun babası çıktı Antalya'da sokakta yunus polisi üniforması ve teçhizatı yakan şüpheli aranıyor