Ömer İncer Öğrenci Yurdu Açıldı - Son Dakika

Ömer İncer Öğrenci Yurdu Açıldı

19.01.2012 13:09
Ömer İncer Öğrenci Yurdu Açıldı, System.String[]

Konya'nın Beyşehir ilçesinde 132 öğrenci kapasiteli Ömer İncer yurdu hizmete girdi.18 Haziran 2010 tarihinde yapımına başlanan ve hayırsever Ömer İncer'in adını taşıyan yurdun inşaatı, 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.

Konya'nın Beyşehir ilçesinde 132 öğrenci kapasiteli Ömer İncer yurdu hizmete girdi.

18 Haziran 2010 tarihinde yapımına başlanan ve hayırsever Ömer İncer'in adını taşıyan yurdun inşaatı, 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Yurdun arsası, İncer İnşaat AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah İncer tarafından bağışlandı. Yurdun yapımına, Beyşehirli işadamı Metin Öztitiz ve halkın yardımlarıyla 18 Haziran 2010 tarihinde başlandı. 18 ayda tamamlanarak hizmete açılan yurda 10 Kasım 2009 tarihinde vefat eden Ömer İncer'in adı verildi.

Müftü Mahallesi'nde 132 öğrenci kapasitesiyle hizmete giren yurtta 30 yatakhane, 6 etüt salonu, 3 konferans salonu, yemekhane ve kütüphane bulunuyor. Yurtta ilk etapta 88 öğrenci barınmaya başladı.

Yurdun açılışına Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşçı, Beyşehir Müftüsü Mustafa Tekin, AK Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, MHP İlçe Başkanı Yusuf Erdoğan ve Beyşehirli iş adamları katıldı.

Açılış töreni, yemek ile başladı. Daha sonra konferans salonuna geçildi ve konuklara çay ikram edildi. Açılışta bir konuşma yapan Başkan Taşçı, şunları söyledi: "Temel atma törenine de katıldığım yurt inşaatını kısa süre de bitiren Beyşehir halkına çok teşekkür ediyorum. Beyşehirimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum." Program, müftü Tekin tarafından yapılan hatim duası ile son buldu.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Ömer İncer Öğrenci Yurdu Açıldı - Son Dakika


Son Dakika

Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders'tan skandal karikatür paylaşımı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "terörist" dedi Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı