On Binlerce Muhalif Esed'in Sarayında - Son Dakika

On Binlerce Muhalif Esed'in Sarayında

18.02.2012 15:04
On Binlerce Muhalif Esed'in Sarayında, System.String[]

Suriye'de yönetim karşıtı gösteriler dalga dalga yayılırken, bugün başkent Şam'ın merkezinde dev bir gösteri düzenlendi.

Suriye'de yönetim karşıtı gösteriler dalga dalga yayılırken, bugün başkent Şam'ın merkezinde dev bir gösteri düzenlendi. Şam'ın Mezze semtinde Devlet Başkanı Beşşar Esed'in sarayı yakınında gerçekleştirilen gösteriye on binlerce kişi katıldı.

Suriye'de yönetim karşıtı gösteriler 11'inci ayına girerken, Hama, Humus, Dera, Deyr Ez Zor ve Şam'ın banliyölerinde gerçekleştirilen gösteriler, başkentin merkezine de taşındı. Şam'ın en sakin semti olarak kabul edilen Mezze'de bugün gerçekleşen cenaze törenine ve gösteriye on binlerce kişi katıldı. Yoğun yağmur ve kar yağışına rağmen, gösteriye katılan on binlerce kişi Esed aleyhine sloganlar attı. Sokakları dolduran kalabalık, tekbir getirdi. Kimi göstericilerin ise protestoda halay çektikleri görüldü. Gösterinin Esed'in Tişrin Sarayı'na yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta yapılması dikkat çekti. Daha önce Şam banliyölerinde yapılan dev gösterilerin Şam'ın merkezine taşınması muhaliflerin giderek güçlendiği yorumunu beraberinde getirdi.

On Binlerce Muhalif Esed'in Sarayında
On Binlerce Muhalif Esed'in Sarayında
On Binlerce Muhalif Esed'in Sarayında
On Binlerce Muhalif Esed'in Sarayında
On Binlerce Muhalif Esed'in Sarayında

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya On Binlerce Muhalif Esed'in Sarayında - Son Dakika Dünya


Son Dakika

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Macron sayın cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman uyaramaz Son Dakika: Türkiye'de 27 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 76 kişi vefat etti, 2209 yeni vaka tespit edildi Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın İstanbul Valiliği'nden Kılıçdaroğlu'nun "İmamoğlu toplantıya çağrılmadı" iddialarına yanıt: Biz davet ettik ama taziyem var dedi katılmadı Koronavirüse yakalanan Eser Yenenler'den haber var