Önce İnsan Kitabı - Son Dakika

Önce İnsan Kitabı

24.10.2014 20:38
Önce İnsan Kitabı, System.String[]

Önce İnsan Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Önce İnsan Kitabı kitabının kısa özeti.

Devekuşuna Mektuplar 1, Haldun Taner'in düz yazılarını topladığı ilk kitaplarındandır. Taner'in bütün yapıtlarının yayımını sürdüren yayınevimiz, "Önce İnsan" (Devekuşuna Mektuplar 1) adıyla, yapıtın 2. baskısını da okurlarımıza sunuyor. Okurların da göreceği gibi, yazılardaki kişilerin bugün birçoğu aramızda değil. Ancak aktarılan olaylar, sorunlar yazık ki, bugün de yaşanıyor. Taner, bir edebiyatçı, ülke sorunlarını bilen bir aydın gözü ve duyarlılığıyla Önce İnsan'da eğitimci, politikacı, yönetici birçok insana eleştiriler yöneltiyor. Aynı duyarlılıkla doğrudan, güzelden yana sesinini duyurmaya çalışıyor. "Haldun Taner Türk kültür hayatında bir fenomendir. Yazıların kullandığı dil, gazetedeki sütununda bile görülebilen, yüksek seviyede, sanatsal ve biçimsel bir değer taşırdı. Aynı zamanda, üniversitedeki derslerin olduğu gibi, eğitici ve öğretici özellikleri de içerirdi. Kendisinin edebiyat alanında benimsediği rol, ne okurlar önünde gereksiz tartışmalara girişmek, ne de edebi gruplar oluşturarak onların düşünsel yaşamın kavga cephelerine sürüklemekti. Eserlerin değerlerini burda aramamak gerekir. Haldun Taner, mümkün olduğu sürece çekişmelerden uzak durdu. Ama inandığı ve eserlerinde derin bir insanlık sevgisiyle iç içe yoğurduğunu gördüğümüz fikirlerinden asla ödün vermedi. Namuslu bir aydın tavrıyla bunun sorumluluğunu hep taşıdı."

Yazar: Haldun Taner

Yayınevi: Bilgi Yayınevi

ISBN: 1000190100529

Boyut: 188x108

Sayfa Sayısı: 208

Basım Yılı: 1987-12

Cilt Durumu: Karton kapak

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

Son Dakika Güncel Önce İnsan Kitabı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye'den Yunan Başpiskopos İeronimos'un İslam'ı hedef alan sözlerine sert tepki: Şiddetle kınıyoruz Brezilya, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak "Yaza sağ çıkamayabilirim" diyen Seren Serengil sevgilisiyle kayağa gidince tepkilerin ardı arkası kesilmedi Takdir toplayan hareket! Belediye başkanı, eline kürek alıp vatandaşın kapısındaki karı küredi Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı