Önce Kumar Malzemesi Sattı Sonra İhbar Etti - Son Dakika

Önce Kumar Malzemesi Sattı Sonra İhbar Etti

08.09.2012 15:23
Önce Kumar Malzemesi Sattı Sonra İhbar Etti, System.String[]

Savcılığın talimatı üzerine İstanbul Cumhuriyet Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz salı günü operasyon düzenledi.

Terörle Mücadele soruşturması savcılığınca gerçekleştirilen kumar operasyonun da ilginç ayrıntılar ortaya çıktı

Savcılığın talimatı üzerine İstanbul Cumhuriyet Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz salı günü operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında Ergenekon Davası sanığı Sami Hoştan ve polis ile zabıtalarında aralarında bulunduğu 40'ı aşkın isim gözaltına alındı. Sami Hoştan'ın kardeşi Sedat Hoştan, oğlu Destan ve kızı Ebru Hoştan'ın da gözaltına alındığı operasyonda gözaltına alınan bazı şüphelilerin, kumar oynatılan yerleri polislere ihbar ettikleri ortaya çıktı.

KUMAR MALZEMESİ SATICI İHBAR ETTİ-

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru M. Y, operasyon kapsamında gözaltına alınan isimlerden bazılarını tanığını söyledi. Bu isimlerden birinin Kenan K. olduğunu belirtti. Kenan K.'nin kumar salonlarına kumar malzemesi sattığını tespit eden savcılık, polis memuru M.Y'ye Kenan K. ile nasıl bir ilişkisi olduğunu sordu. Kenan K.'nin kumar malzemesi sattığı için kumar oynatılan yerleri bildiğini belirten şüpheli polis memuru M. Y, "Kenan ile başka bir polis arkadaşım tanıştırdı.Bu kişi kahvane ve kumar oynatılan yerleri oralara malzeme sattığı için biliyordu.Bize kumar oynatılan yerleri ihbar ediyordu. Baskın sonucu kumar malzemelerine el konuluyordu. Yeniden kumar oynatan yerlerin kumar malzemesine ihtiyaç duyuyordu"dedi.

Polis memuru M.Y, kendisi ile birlikte gözaltına alınan Kenan K.'nin malzeme satmak için kumar yerlerini kendisine bildirdiğini iddia etti.

HEM KUMAR OYNATTI HEM İHBAR ETTİ

Gözaltına alınan başka bir şüpheli Şükrü B.'nin de soruşturma kapsamında yapılan incelemelerde hem kumar oynattığı hem de polise diğer kumarhaneleri ihbar ettiği ortaya çıktı. Şüpheli polis memuru M.Y, ifadesinde Şükrü B.'yi tanıdığını belirterek, "Bu kişi ile görevimiz ile alakalı olarak kumar oynatılan yerleri öğrenme maksatlı görüştüm.Bu kişi bize birçok kez kumar oynatan yerlerin yakalanmasında yardımcı oldu."dedi.

14 KİŞİ TUTUKLANDI

Kumar operasyonu kapsamında Sami Hoştan'ın da aralarında bulunduğu 14'ü tutuklanmıştı

SG - İstanbul/ Merkez

Önce Kumar Malzemesi Sattı Sonra İhbar Etti

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Önce Kumar Malzemesi Sattı Sonra İhbar Etti - Son Dakika


Son Dakika

Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı