Öncüpınar Kapısı'nda Patlayıcı Olduğu Sanılan 177 Gram Toz Madde Ele Geçirildi - Son Dakika

Öncüpınar Kapısı'nda Patlayıcı Olduğu Sanılan 177 Gram Toz Madde Ele Geçirildi

26.08.2013 15:00
Öncüpınar Kapısı'nda Patlayıcı Olduğu Sanılan 177 Gram Toz Madde Ele Geçirildi, System.String[]

177 gram toz madde ele geçirildi.

Kilis Emniyet Müdürlüğü ve Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü görevlilerinin Öncüpınar Sınır Kapısı'nda Suriye'den Türkiye'ye giriş yapan 2 araçta yaptığı aramada

177 gram toz madde ele geçirildi..

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan Öncüpınar Hudut Kapısı'nda patlayıcı madde olabileceği değerlendirilen ve Kriminal Laboratuvar araştırması sonrası anlaşılabilecek 177 gram toz madde ele geçirildiği ifade edildi.

Suriye Es-Selame Hudut Kapısı istikametinden Kilis istikametine girişte oluşturulan güvenlik noktasında, Kilis Emniyet Müdürlüğü ve Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü görevlilerinin yaptığı kontroller esnasında; Halep doğumlu H.D. (20) ile Y.B. (21) isimli şahısların sevk ve idaresindeki Cherokee Clasic marka jeep aracın torpido gözünde 1 adet kaleşnikof marka uzun namlulu silah, 1 adet Astra marka tabanca, bu silahlara ait şarjörler ile 29 adet dolu fişek ve 1 adet Rus savunma tipi el bombası ele geçirildiği belirtildi.

Ekipler aynı bölgede Halep doğumlu M.J. ve S.H. isimli şahısların kullandığı Toyota Hılux marka pikap aracın torpido gözünde bir adet markası belli olmayan seri numarasının bir kısmı silinmiş 9 minimetre tabanca, bir adet şarjör ve 15 adet dolu fişek ile birlikte patlayıcı madde olabileceği değerlendirilen ve kriminal laboratuvar araştırması sonrası anlaşılabilecek 177 gram toz madde ele geçirildiğini belirtti.

Konu hakkında devam eden çalışmalarda yakalanan şahıslar hakkında Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı'nca adli işlem başlatıldı.

VALİ TAPSIZ: 177 KİLO DEĞİL, 177 GRAM

Kilis Valisi Süleyman Tapsız, ele geçirilen 177 gram tozun bazı basın yayın organlarınca 177 kilo şeklinde yansıdığını ve bunun yanlış olduğunu kaydetti.

Öncüpınar Kapısı'nda Patlayıcı Olduğu Sanılan 177 Gram Toz Madde Ele Geçirildi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Öncüpınar Kapısı'nda Patlayıcı Olduğu Sanılan 177 Gram Toz Madde Ele Geçirildi - Son Dakika


Son Dakika

Alev Alev dizisinde alkış toplayan sahne! Cemre, yıllarca kendisine psikolojik şiddet uygulayan eşine meydan okudu Alışverişten dönen kadın hiç tanımadığı biri tarafından darbedildi İstanbul'un ortasında vahşet! 4'ü yavru 7 kedi parçalanmış halde bulundu 40 bin TL'lik kürk yaptıran Bülent Ersoy'dan bir garip çıkış: Asgari ücretlilere üzülüyorum Malatya'da 4,7 büyüklüğünde deprem Belirti göstermeyen korona vakalarının da açıklanmasıyla İstanbul trafik yoğunluğunda azalma görüldü Polise, "Başıma silah dayayıp, 600 bin liramı gasbettiler" diyen kadın parayı kumarda kaybetmiş Bir anlık dalgınlıkla yıllardır biriktirdiği 3 bileziği çöpe attı