Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Önder Aytaç Gözaltına Alındı - Son Dakika

Önder Aytaç Gözaltına Alındı

Eski emniyet mensubu Önder Aytaç, Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan Süleyman Şah Türbesi'nin de konuşulduğu ses kayıtlarıyla ilgili gözaltına alındı.

29.03.2014 - 01:20,  Güncelleme: 07:50

Dışişleri Bakanlığı'nın güvenlik toplantısının dinlenmesinden, daha önce yaptığı televizyon programında haberi olduğu intibası uyandıran Önder Aytaç, gözaltına alındı.

TELEVİZYONDA 'OPERASYON' İDDİASI

Eski bir emniyet mensubu olan Önder Aytaç'ın ise Samanyolu ekranlarında 26.03.2014 tarihinde yayınlanan Yakın Gelecek programında Türkiye'nin Suriye'ye askeri bir operasyon yapmaya hazırlandığını iddia etmişti.

AYTAÇ NE DEMİŞTİ?

Aytaç çıktığı programda, "Ortalığı kızıştırmak isteyen ve bu kızıştırmaları daha önceden mağduru eziği oynamış oynamaktan dolayı oy devşiren bir yapı benzer şeyleri de şu anda oynamış olmak istiyor. Suriye'de Süleyman Şah Türbesi'nin IŞİD'in eline geçmesi sağlanacak, bu IŞİD olmayabilir başkası da olabilir. Türk toprağındaki Türk bayrağı indirilecek. TSK operasyon yapacak. Türk bayrağı yerine asılacak. Operasyon için her şey oluşturuldu. Seçim öncesinde en büyük malzeme bu olacak. Yani türbenin gece görüş cihazları da bu çerçevede Türkiye'ye getirilmiş olacak. Perşembe veya cuma Başbakan'ın dilinde bir şeyler duyabiliriz gibime geliyor. Türbedeki kameralar sökülmüş. Kılıçdaroğlu'da benzer açıklamalar yapmıştı." demişti.

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel Önder Aytaç Gözaltına Alındı - Son Dakika


Advertisement