Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Önder Aytaç Serbest Bırakıldı - Son Dakika

Önder Aytaç Serbest Bırakıldı

Dün gözaltına alınan Önder Aytaç, ifade vermesinin ardından serbest bırakıldı.

Önder Aytaç Serbest Bırakıldı
29.03.2014 - 11:45,  Güncelleme: 12:24

Dışişleri Bakanlığı'nın güvenlik toplantısının dinlenmesinden, daha önce yaptığı televizyon programında haberi olduğu intibası uyandıran Önder Aytaç, dün gece saatlerinde gözaltına alındı. Aytaç, ifadesinin ardından bu sabah serbest bırakıldı.

GÖZALTI HABERİ GECE GELDİ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun makam odası dinlenerek sızdırılan Suriye tapesi soruşturması kapsamında ilk gözaltı haberi geldi. Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Tekin Küçük’ün talimatıyla öğretim görevlisi gazeteci-yazar Önder Aytaç için gözaltı talimatı verildi. Dün gece gözaltına alınan Önder Aytaç, ifade vermesinin ardından serbest kaldı.

ÖNDER AYTAÇ NE DEMİŞTİ?

Aytaç’ın bakanlıktaki güvenlik toplantısının dinlenmesinden daha önceden haberdar olduğu ileri sürülüyor. Aytaç’ın 26 Mart  Çarşamba günü Samanyolu Haber TV’de katıldığı programda dinleme kayıtlarından haberdar olduğu intibası uyandırdığı kaydedildi. Önder Aytaç, katıldığı programda “Ortalığı kızıştırmak isteyen ve bu kızıştırmada daha önceki dönemlerde mağduru, eziği oynamış olmaktan dolayı oy devşiren bir yapı benzer şeyleri şu anda da oynamış olmak istiyor. Suriye’deki Süleyman Şah Türbesi’nin IŞİD’in eline geçmesi sağlanacak, bu IŞİD olmayabilir ama başkası da olabilir. Türk toprağındaki Türk bayrağı indirilecek. TSK özel kuvvetler kameralar eşliğinde operasyon yapacak. Kara harekatı değil sınırlı gösterişli bir operasyon olacak. Türk bayrağı yerine asılacak. Operasyon için her şey oluşturuldu, seçim öncesi de en büyük malzeme bu olacak. Yani Süleyman Şah Türbesi’nin gece görüş cihazları da bakım için bu çerçevede Türkiye’ye getirilmiş olacak” diye konuşmuştu.

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel Önder Aytaç Serbest Bırakıldı - Son Dakika


Advertisement