Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi - Son Dakika

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi

05.01.2012 16:28
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi, System.String[]

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi'nin Acil Servisi Yenilendi. Yetişkin Acil Servisinin Yanına Taşınan ve 500 Bin Liraya Mal Olan Yeni Çocuk Acil Servisi Bugün Düzenlenen Törenle Hizmete Girdi.

Omü Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Acil Servisi, radyoloji ünitesinin imkanlarından daha rahat yararlanılması için yetişkin acil servisinin yanına taşındı. Yeni çocuk acil servisi için 500 bin lira harcandı. Bugün düzenlenen törenle yeni servisin açılışı gerçekleştirildi. Açılış kurdelesini OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Sağlık İl Müdürü Mustafa Kasapoğlu ve öğretim görevlileri birlikte kesti.

Rektör Prof. Dr. Akan, çocuk acil servisinin önceden Çocuk Hastanesi'nin zemin katında bulunduğunu, acile gelen hastaların yapılacak tetkikler için ya radyoloji servisine ya da yetişkin acil servisine götürülmek zorunda kaldığını söyledi. Prof. Dr. Hüseyin Akan, Çocuk acil servis uzak olduğu için sıkıntı yaşanıyordu. Bu da hasta için biraz gecikmeye yol açıyordu. Hastanın uzun mesafe kat etmesini gerektiriyordu. Bu sebeple biz de çocuk acil servisin yetişkin acil servisin yanına taşınmasına karar verdik. Bu sayede yetişkin acil servisteki bütün radyoloji imkanlarından faydalanabilecekler. Ayrıca yeni servisteki gözlem odaları ve yoğun bakım odaları genişletildi dedi.

Çocuk acil servisi sorumlusu Doç. Dr. Ahmet Güzel, açılışın ardından davetlilere servisi gezdirip, bilgi verdi.

Yaprak KOÇERSamsun, (DHA)

(Tür: Yurt)

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi - Son Dakika


Son Dakika

İYİ Partili vekilden Ankara'yı karıştıracak iddia: Partiden birinin sarayla ilişkisi var, koalisyon için mutabakata varılacak Yarın açılışı yapılacak Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı böyle test edildi Korona tedavisi gören İmamoğlu'ndan metro müjdesi: 28 Ekim'de açılıyor, 10 gün ücretsiz olacak Son Dakika: Mersin Anamur'da orman yangını! 50 hane boşaltıldı, Mersin-Antalya karayolu kapatıldı Çukur dizisinde, şüpheli şekilde ölü bulunan Aleyna Çakır'ın yaşadıkları canlandırıldı Fransa'dan Erdoğan'ın boykot çağrısına anlamsız yanıt: Türkiye içişlerimize karışmamalı 'Trabzon' paylaşımıyla büyük tepki çeken CHP'li Kılınç ifade verdi, adliye önünden fotoğraf paylaştı Vatandaşa ucuza satmak yerine depoda bekletilen bir ton balık çürüdü