Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi - Son Dakika

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi

05.01.2012 14:34
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi, System.String[]

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi'nin acil servisi yenilendi.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi'nin acil servisi yenilendi. Yetişkin acil servisinin yanına taşınan ve 500 bin liraya mal olan yeni çocuk acil servisi bugün düzenlenen törenle hizmete girdi.

OMÜ Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Acil Servisi, radyoloji ünitesinin imkanlarından daha rahat yararlanılması için yetişkin acil servisinin yanına taşındı. Yeni çocuk acil servisi için 500 bin lira harcandı. Bugün düzenlenen törenle yeni servisin açılışı gerçekleştirildi. Açılış kurdelesini OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Sağlık İl Müdürü Mustafa Kasapoğlu ve öğretim görevlileri birlikte kesti.

Rektör Prof. Dr. Akan, çocuk acil servisinin önceden Çocuk Hastanesi'nin zemin katında bulunduğunu, acile gelen hastaların yapılacak tetkikler için ya radyoloji servisine ya da yetişkin acil servisine götürülmek zorunda kaldığını söyledi. Prof. Dr. Hüseyin Akan, "Çocuk acil servis uzak olduğu için sıkıntı yaşanıyordu. Bu da hasta için biraz gecikmeye yol açıyordu. Hastanın uzun mesafe kat etmesini gerektiriyordu. Bu sebeple biz de çocuk acil servisin yetişkin acil servisin yanına taşınmasına karar verdik. Bu sayede yetişkin acil servisteki bütün radyoloji imkanlarından faydalanabilecekler. Ayrıca yeni servisteki gözlem odaları ve yoğun bakım odaları genişletildi" dedi.

Çocuk acil servisi sorumlusu Doç. Dr. Ahmet Güzel, açılışın ardından davetlilere servisi gezdirip, bilgi verdi. - Samsun

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi - Son Dakika


Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Ronaldo'nun sevgilisi yaşadıkları tutkulu aşkı anlattı: Cristiano tam bir bomba Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı