Onikişubat Belediyesi, çöp konteynerlerini dezenfekte ediyor - Son Dakika

Onikişubat Belediyesi, çöp konteynerlerini dezenfekte ediyor

Onikişubat Belediyesi, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında alınan tedbirler kapsamında havaların ısınmasıyla birlikte çöp konteynerlerinde oluşacak koku ve bakterilerin çoğalmasını engellemek için, konteynerleri özel hazırlanmış sıvılarla dezenfekte ediyor.

Onikişubat Belediyesi, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında alınan tedbirler kapsamında havaların ısınmasıyla birlikte çöp konteynerlerinde oluşacak koku ve bakterilerin çoğalmasını engellemek için, konteynerleri özel hazırlanmış sıvılarla dezenfekte ediyor.

Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce tüm kamu kurumları, hastaneler, sağlık ocakları, eczaneler, dükkanlar, cadde ve sokaklar, parklar ve tüm sitelerde ilaçlama yapıldığın belirtti.

Tedbiri elden bırakmadıklarını dile getiren Mahçiçek, şunları kaydetti:

"Çöp konteynerlerimiz dahil ilçede ilaçlanmadık bir yer bırakmadık. Halkımızın yoğun olduğu yerler periyodik olarak dezenfekte ediliyor. Vatandaşımız evlerinde kalarak üzerilerine düşen görevi yerine getiriyor. Biz de belediye olarak yaşadığımız ortamı temiz ve hijyenik bir ilçe haline dönüştürmek için gayret ediyoruz. Oluşturduğumuz farklı mobilize ekipler, günün her saatinde farklı noktalarda dezenfekte yapıyor. Halkımızdan biraz daha sabretmelerini diliyor, devletimizin ve milletimizin işbirliği içerisinde bu tedbirli çalışmaları ile en kısa sürede bu zorlu günleri atlatacağımıza inanıyorum."

Son Dakika

17:10 Yunanistan Başpiskoposu'ndan küstah Ayasofya sözleri: Türkiye cüret edemez 16:35 Gelibolu Yarımadası'nda orman yangını! 300 hektara yakın bir alan kül oldu 16:28 Son 3 günde koronavirüs vakalarının en çok arttığı iller arasında olan kentte termometreler 52 dereceyi gösterdi 16:17 Dijital Türkiye Platformları üzerinden alınan barkodlu belgeler resmi belge sayılacak 15:00 CHP'li Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, makam odasının kapısını söktürdü 14:30 Kız meselesi yüzünden 4 kişi tarafından feci şekilde dayak yiyen genç, 4 gün komada kaldı 14:05 Küçük çocuğun yardım çığlığına koşan genç kadın, sapığı yakalayıp emniyete teslim etti 13:33 Siirt'te yetiştirilen rahvan atları sıfır araba fiyatına satılıyor 12:33 13 yaşındaki kız "10 yaşındaki çocuktan hamile kaldım" demişti! Bebeği dünyaya geldi 12:27 Cem Uzan'dan beklenmedik Selahattin Demirtaş çıkışı: Serbest bırakılmalı 11:47 18 yıldır kayıp olan iş adamının yasak aşk kurbanı olduğu ortaya çıktı! Diri diri yakmışlar 10:57 Yükselişe geçen altının gram fiyatı 394 liradan işlem görüyor 09:32 Komandolar, PKK'nın önemli kampını kısa sürede ele geçirdi 09:30 Sosyal medya düzenlemesi için Erdoğan'ın masasında 2 formül var! Ya Fransa modeli ya ABD modeli 09:10 65 yaş aylığı, engelli aylığı ve evde bakım parasına zam geldi