"Onlar'ın Öyküsü" Ne Sanatçılardan Tam Destek - Son Dakika

"Onlar'ın Öyküsü" Ne Sanatçılardan Tam Destek

25.04.2018 14:06

Gazeteci Ömür Sabuncuoğlu, okuyamayan kız çocukları için birbirinden ünlü isimlerin yazdıkları hikayeleri "Onlar'ın Öyküsü" kitabında bir araya getirdi.

Gazeteci Ömür Sabuncuoğlu'nun İnkilap Yayınevi'nden çıkan kitabında 12 ünlü isim, kız çocuklarının okumasına destek vermek amacıyla yazdıkları öykülerle yer aldılar. Onlar'ın Öyküsü kitap tanıtımı ünlü isimlerin katılımıyla Çırağan Palace Kempinski İstanbul'un ev sahipliğinde gerçekleşti. Yazılarıyla kitaba destek veren birbirinden ünlü isimler de tanıtımda yer aldı.

Çırağan Sarayı'nın tüm ihtişamıyla birleşen ev sahipliğinde gerçekleşen ve satışından elde edilecek geliri okuyamayan kız çocuklarına aktarılacak Onlar'ın Öyküsü kitap tanıtımına sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleri de katılarak büyük ilgi gösterdi.

Ajda Pekkan, Monik İpekel, Nebahat Çehre ve Şükran Ovalı' nın yazdıkları öyküler hakkında bilgiler paylaştığı tanıtımda aralarında; Burcu Kara, Çiğdem Batur, Demet Şener, Ebru Şallı, Funda Arar, Hatice Şendil, Merve Boluğur, Revna Demirören Şeyda Coşkun, Gülay Kamaz ve Zeynep Beşerler' inde olduğu iş, sanat ve cemiyet dünyasından isimler de katılarak tam destek verdiler.

Ajda Pekkan'ın 'Sessizlik' isimli hikayesiyle yer aldığı kitapta, Arzum Onan 'İki Zeynep'in öyküsünü yazdı. Belçim Bilgin okula giden kız çocuklarını 'Işık Çocuklar' hikayesinde anlatırken, Bergüzar Korel 'Mucizenin Adı: Babam' öyküsüyle yüreklere dokundu. Kitapta, Demet Evgar 'Ben Kim Miyim?', Fatma Girik 'İşte Benim Sevdam', Monik İpekel 'Yaşı Küçük Kalbi Büyük', Nazlı Çelik 'Mehmet', Nebahat Çehre 'Ülkemin Acı Gerçeği', Sıla Gençoğlu 'Tomurcuk', Songül Öden 'Baykuş' ve Şükran Ovalı 'Kilitli Dolap' öyküleriyle kitapta yer aldılar.

Ömür Sabuncuoğlu ise 'Canım Ağabeyim' adlı öyküsünde kız çocuklarına karamsarlıktan kurtularak kendi yazgıları için mücadele çağrısında bulundu. Kitabın satışından elde edilecek gelir ise Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile kız çocuklarının eğitimine destek için kullanılacak.

 Onlar'ın Öyküsü Ne Sanatçılardan Tam Destek

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Onlar'ın Öyküsü' Ne Sanatçılardan Tam Destek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'deki başkanlık yarışında kritik önemdeki Kuzey Carolina'yı Trump, Georgia'yı Biden kazandı İtalya'yı sarsan olay! Koronavirüs hastası hastane tuvaletinde can verdi Trump başkanlığı devretme şartını açıkladı: Tüm oylar sayıldığında doğru olanı yapacağım Koronavirüs aşısını bulan BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin: En az bir yıllık koruma sağlayacak Ünlü pilottan dev yarış öncesi İstanbul pistine ağır eleştiri: Niye milyonlar harcamışlar? Memur olmak isteyenler dikkat! İşte kadrosuna personel alan kurumların tam listesi Son Dakika: Türkiye'de 13 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 93 kişi vefat etti, 3045 yeni vaka tespit edildi Çocukluk arkadaşı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a saat hediye etti