Onları Hiç Böyle Görmediniz! - Son Dakika

Onları Hiç Böyle Görmediniz!

29.11.2011 16:03

Merkezi Güney Afrika'nın Jahannesburg şehrinde bulunan Nandos restoranlar zinciri ilginç bir reklam filmi yaptı.

Nandos'un, "Son diktatör" ismi verilen 45 saniyelik reklam filmi, dünyanın en çok konuşulan diktatörlerini canlandırıyor. Filmde eski diktatörler Muammer Kaddafi su savaşı oynarken, Saddam Hüseyin ise kumda eğlenirken görülüyor.

Film Zimbabve Cumhurbaşkanı Robert Mugabe'ye benzeyen karakterin boş yemek masasından Libya'nın devrik lideri Kaddafi'ye ayrılan yerden ismi yazılan kartı alması ile başlıyor. Daha sonra ise hayale dalan Mugabe eski günleri hatırlıyor. Hatıralarında Kaddafi ile su yapması canlandırılıyor. Kaddafi'nin elinde ise altın renkli Kalaşnikof marka silah dikkat çekiyor.

Reklamın müzik seçimi ise kendisi kadar bir hayli ilginç. Müzikte yer alan sözlerde, "Benim aziz dostum, o günlerin hiç bitmeyeceğini sanırdık. Sonsuza kadar şarkı söyleyerek ve dans ederek. Biz seçtiğimiz hayatı yaşadık. Savaştık ve hiç kaybetmedik." cümleleri dikkat çekiyor.

Reklam filminin devamında ise Mugabe bu sefer Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin ile kumda yarı çıplak eğlenirken ve Güney Afrika'nın eski lideri ve Apartheid rejiminin savunucusu Pieter Willem Botha'yu salıncakta sallarken görülüyor. Rüya, Ugandan'ın eski Cumhurbaşkanı İdi Amin ile Mugabe'nin tankın üstündeki görüntüsü ile son eriyor.

Filmin sonunda ise Nandos'un 6 kişilik menüsünün reklamı yapılıyor.

Onları Hiç Böyle Görmediniz!
Onları Hiç Böyle Görmediniz!
Onları Hiç Böyle Görmediniz!
Onları Hiç Böyle Görmediniz!
Onları Hiç Böyle Görmediniz!
Onları Hiç Böyle Görmediniz!

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Onları Hiç Böyle Görmediniz! - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Avukata bıçakla saldırıp kör eden peruklu saldırgan, boşanma davasındaki müvekkilin kocası çıktı Koronavirüslü yolcu dayısının HES kodu ile seyahat etti, tüm otobüs karantinaya alındı Giresunspor, yenik duruma düştüğü maçta Adanaspor'u 4-3 mağlup etti Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti Reuters'a konuşan yetkiliden bomba iddia: Türkiye'de sokağa çıkma kısıtlaması gelebilir 15 yaş küçük sevgilisiyle yatakta oğluna yakalanan anne, evlat katili oldu