Önünden Hafriyat Alınan Evde Yıkılma Tehlikesi - Son Dakika

Önünden Hafriyat Alınan Evde Yıkılma Tehlikesi

06.01.2012 13:40
Önünden Hafriyat Alınan Evde Yıkılma Tehlikesi, System.String[]

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde, bir inşaat firmasının hafriyat çalışması sırasında meydana gelen heyelan nedeniyle yıkılma riski bulunan 2 katlı ev boşaltıldı.

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde, bir inşaat firmasının hafriyat çalışması sırasında meydana gelen heyelan nedeniyle yıkılma riski bulunan 2 katlı ev boşaltıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Cünürye Mahallesi'nde emekli memur Tevfik Ergün'e ait 2 katlı evin önündeki alanda inşa edilecek apartman için bir firmanın sürdürdüğü hafriyat çalışmaları sırasında heyelan meydana geldi.

İstanbul'da ikamet eden Ergün'ün evinin önünde kayan toprak nedeniyle yaklaşık 25 metrelik uçurum oluştu. Yakınlarının haber verdiği Ergün, ilçeye geldiği zaman kaldığı evini boşalttı.

Ergün, AA muhabirine, geçen yıl başlatılan hafriyat çalışmalarının heyelan tehlikesi nedeniyle durdurulması için mahkemeye başvurduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Mahkeme kararıyla hafriyat çalışması durduruldu. Ancak daha sonra müteahhit firma, duvar yapabilmek için izin talebinde bulundu. Ben de kabul ettim. Bunun üzerine çalışmalara tekrar başladılar. Fakat duvar yapılmadığı için heyelanların ardı arkası kesilmedi. Yaz aylarında gelip oturduğumuz evimiz şimdi yıkılmak üzeredir."

Başvuruları üzerine mahkemenin evlerinin değerinin belirlenmesi için bilirkişi görevlendirdiğini anlatan Ergün, "Takdir edilen bu bedeli biz kabul etmiyoruz. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Yasal haklarımızı aramayı sürdüreceğiz"dedi.

- KASTAMONU

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Önünden Hafriyat Alınan Evde Yıkılma Tehlikesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor Son Dakika: Türkiye'de 28 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 77 kişi vefat etti, 2305 yeni vaka tespit edildi Almanya, vaka artışı nedeniyle Türkiye'nin tamamını riskli bölge ilan etti Fransız milletvekili Reitzer'den Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgaline tepki Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı