Son Dakika Haberleri: Onur Akay Çanakkale Ton TV'ye Geliyor!

Onur Akay Çanakkale Ton TV'ye Geliyor!

4 ay önce

Duyurduğu kötü haberler nedeni ile magazin dünyasının Felaket Tellalı olarak ün yapan, Türk sanat müziği sanatçısı ve yazar Onur Akay'dan Çanakkalelilere sürpriz.

Onur Akay Çanakkale Ton TV'ye Geliyor!, System.String[]

Ton TV'de yayınlanan ve Şık Hasan olarak tanınan  Hasan Özkan'ın sunduğu ve ses sanatçısı Mükerrem Ayık'ın sevilen şarkıları ile renk kattığı "Gönül Besteleri" isimli program, Türk sanat müziğinin en etkileyici seslerinden  Onur Akay'ı konuk ediyor.

ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ'Nİ ZİYARET EDECEK!

3 Ağustos Perşembe günü saat 14:30 ve 16:30 saatleri arasında  Çanakkale stüdyolarından canlı olarak yayınlanacak programda, albümlerinde yer alan ve  İstanbul Ağlıyor gibi sevilen şarkılarını seslendirecek olan ünlü ses sanatçısı  Onur Akay, canlı okuyacağı Türk sanat müziği repertuarıyla da müzikseverlere doyumsuz dakikalar yaşatacak. Akay, program sonrasında ise  Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret edecek.

ZEKİ MÜREN'DEN SUAT SAYIN'A…

Prof. Dr. Alâeddin Yavaşça'nın öğrencisi olan ve TRT repertuarında çok sayıda eseri yer alan  Onur Akay'ın, 13 yaşındayken yaptığı "Gönlümdeki Bahar" adlı ilk bestesinin sözleri ise  Zeki Müren'e ait. Semahat Özdenses'ten Necdet Tokatlıoğlu'na,  Zeki Müren'den Suat Sayın'a kadar çok sayıda unutulmayacak bestekâr ve sanatçı ile çalışan ve ortak eserler veren  Onur Akay'ın eserleri, TRT sanatçıları ve ünlü isimler tarafından albümlerde ve canlı yayınlarda okundu. Konservatuar mezunu olan sanatçı, 90'lı yıllarda " İstanbul Ağlıyor" şarkısıyla tanınmıştı. Sanat Güneşimiz  Zeki Müren'in doğum günü olan 6  Aralık tarihi ise,  Onur Akay'ın TRT Müzik'te yaptığı öneri ile ilk defa 2012 yılında, "Türk Sanat Müziği Günü" olarak kutlandı ve bu sene 6. kez kutlanacak.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


ASELSAN'da 8'inci Şüpheli İntihar! Genç Mühendis 14'üncü Kattan Atladı Yaşlı Erkekleri Cinsel Organlarına Dokunarak Soyan Çete Çökertildi
ABD Dışişleri Sözcüsünden Erdoğan'a Küstah Cevap: Hep Aynı Şarkı