Öpüşmek Hakkında Sizleri Çok Şaşırtacak 15 Bilgi - Son Dakika

Öpüşmek Hakkında Sizleri Çok Şaşırtacak 15 Bilgi

31.08.2018 16:51
Öpüşmek Hakkında Sizleri Çok Şaşırtacak 15 Bilgi

Öpüşmek insanoğlunun en doğal eylemlerinden biri. Üstelik her kültürde farklı bir değer ve öneme de sahip. Peki sizlere bu kadar haz veren bu eylem hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz?

Öpüşmek insanoğlunun en doğal eylemlerinden biri. Üstelik her kültürde farklı bir değer ve öneme de sahip. Peki sizlere bu kadar haz veren bu eylem hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz?

İşte karşınızda sizi çok şaşırtacak 10 bilgi!

1.Öpüşmek Sağlığa Faydalıdır

Öpüşmek sadece ruh halinize değil, aynı zamanda sağlığınıza da iyi gelir. Öpüşmek insanın kalori yakmasına yardımcı olur, bağışıklı sisteminizi güçlendirir, kaslarınızı rahatlatır, ağrılarınız azaltır ve diş çürüklerinin önüne geçer. Daha sayısız faydası olan bu eylemi, sık sık yapmanızı tavsiye ederiz.??

2. Öpüşerek Sonsuz Aşkınızı Bulabilirsiniz

Biriyle olan ilişkinizin ömrüne uzun düşünceler, değerlendirmeler sonucunda karar verdiğinizi sanabilirsiniz. Ancak unutmayın, tek başına bu değerlendirmeler sizin aşık olmanızı sağlamıyor. İşin içine hormonlar ve öpüşmenin verdiği heyecanda giriyor. İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar 15, erkeklerse 16 öpüşmede o kişinin kendilerine uygun olup olmadığına karar verebiliyor.

3. Hayatımızın 2 Haftasını Öpüşmeye Harcıyoruz

Ortalama bir insan ömründe 20160 dakikayı öpüşmeye harcıyor. Bu da yaklaşık 2 haftaya denk geliyor.

4. Öpüşme Rekorunun Sahipleriyle Tanışın

Guinness Dünya Rekorları'na göre dünyanın en uzun öpüşme rekoruna Taylandlı bir çift sahip. Tamı tamına 58 saat, 35 dakika, 58 saniye öpüşerek bu rekoru kıran çifte bizden de kocaman bir "Helal olsun" gelsin.

5. İrlandalılar Öpüşerek Şansı Yakalıyor

Her yıl İrlanda'da 400 bini aşkın turist bir araya gelerek dünyanın en hijyenik olmayan eylemin yapıyorlar. Blarney Taşı adı verilen taşı öpen turistler bu sayede şansı yakaladıklarını düşünüyorlar.

6. Filematoloji: Öpüşme Bilimi

Evet bu muazzam eylemi inceleyen bir bilim dalı var. Dalın adı filematolojiyken, bu alanda çalışanlara osculologist deniliyor.

7. En İyi Öpüşen Millet

Evet, bunu tespit etmek çok zor! Ancak iddialara göre dünyanın en iyi öpüşen milleti İtalyanlar!

8. Öpüşerek Sağır Olan Kadının Hikayesi

Çin'de erkek arkadaşı tarafından öpüşürken sağır bırakılan kadının hikayesiyse oldukça enteresan. Erkek arkadaşının kuvvetli öpüşü nedeniyle oluşan basınç kadının kulağında duyma kaybına neden oldu.

9. Kiss My Ass

Bu terime Amerikan filmlerinden alışkınız. Üstelik bu söylemin tarihi 1705 yılına kadar geriye gidiyor.

10. Dudaklarımız Vücudumuzun En Hassas Bölgesi

Dudaklar parmak uçlarımızdan 100 kat daha hassastır. Hatta araştırmalara göre dudaklarımız genital bölgeden bile çok daha hassastır.

11. Öpüşmek Bakteri Transferidir

İki insan öpüşürken 10 milyonla – 1 milyar arasında bakteri alışverişinde bulunur.

12. Fransız Öpücüğünde Kaslar İş Başında

Fransız öpücüğünü meşhur eden şey kişilerde yarattığı tutkudur. Size şimdi bir bilgi daha verelim. Fransız öpücüğü sırasında 34 farklı yüz kası çalışır. Normal öpüşmeden bu sayı sadece 2'dir.

13. Öpüşmenin Tarihi

Öpüşmekle ilgili yazınların yer aldığı ilk metin M.Ö. 1500 yılında yazılmıştır.

14. Orgazma Neden Olabilir

Kadınlar öpüşürken orgazm olabilirler.

15. Dillerin Savaşı

Kamasutra metinleri 30'dan fazla öpüşme türünün olduğunu belirtir. Üstelik metinlerde öpüşmek "dillerin savaşı" olarak da nitelendirilir.

15. Düğün Öpücüğü

Antik Roma'dan bu yana gelinler ve damatlar düğünlerin sonunda öpüşüyorlar. Peki neden? O an sevgi doldukları için mi, yoksa çok başka bir nedeni mi var? Hemen cevap verelim. Bu öpücük Antik Roma'da evliliğin bağlayıcısı olarak görülürdü.

YORUMLAR
500
Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Burhan, konseyin sivil üyelerini görevden aldı Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Burhan, konseyin sivil üyelerini görevden aldı Türk ordusuna dört kuşak hizmet veren ailenin son askeri (2) Türk ordusuna dört kuşak hizmet veren ailenin son askeri (2) Hakkari'den acı haber 1 asker şehit Hakkari'den acı haber 1 asker şehit
Kaynak: Emoji.com.tr

Son Dakika Komik - İlginç Öpüşmek Hakkında Sizleri Çok Şaşırtacak 15 Bilgi - Son Dakika

Bu haber Emoji.com.tr tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Emoji.com.tr tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Emoji.com.tr kurumudur.

Advertisement