Öpüşmekten Bayıldılar! - Son Dakika

Öpüşmekten Bayıldılar!

06.03.2012 17:51
Öpüşmekten Bayıldılar!, System.String[]

Çin'de düzenlenen bir öpüşme yarışmasında, öpüşen çiftler yorgunluktan baygın düştü.

Çin'de elmas hayali kuran çiftler öpüşürken yorgunluktan baygın düştü.

Çin'in Anhui eyaletinin merkezi Hefei kentinde düzenlenen bir öpüşme yarışmasına 50'den fazla çift katıldı. Çiftlerden bazıları bir iki saat boyunca öpüşmeyi başarırken bazı yarışmacılar yorgunluktan baygınlık geçirdi. 2 saat 43 dakika boyunca öpüşen çift, yarışmayı kazanırken, bir karatlık elmas ödülün de sahibi oldu.

ÖPÜŞME HAKKINDA ŞAŞIRTAN GERÇEKLER

Öpüşmek, sevginizi gösterebileceğiniz en güzel yöntemlerden biri. Öpüşme hakkında bilmeniz gereken 7 gerçeğe göz atın...

Sağlıklıdır

Öpüşmenin sağlıklı olduğunu biliyor musunuz? Bu aktivite cildinizi gençleştirir, kan dolaşımına yardımcı olur, diş çürümesini engeller ve çoğu zaman baş ağrısını geçirir. Bir daha ki sefere başınız ağrıdığında sevgilinizin gelmesini bekleyin.

Egzersiz gibidir

Sadece yanağa kondurulan bir öpücük sadece 2 kasın çalışmasını sağlar. Fransız öpücüğü ise yüzünüzde 34 kasın çalışmasını sağlar. Bir dakika boyunca öpüşmek, 26 kalori yakmanızı sağlar. Bir saat boyunca öpüştüğünüzde toplam bin 560 kalori yakmış oluyorsunuz.

Uyuşturur

Öpüşürken salgılanan hormonlar, morfin etkisinden 200 kat daha güçlüdür.

Bakteriler

Öpüşme sırasında 278 bakterinin aktarıldığını biliyor muydunuz? Yani uzun bir öpüşme ile 10 milyon bakteri transferi yapabilirsiniz. Bu nedenle öptüğünüz insanın ağız temizliğine önem vermekte çok haklısınız.

Hastalıklar

Bazı hastalıklar öpüşme yolu ile bulaşabilir. 1997'de bir kadın öpüşme ile HIV kapmıştı. Bu yüzden öpüşmeden önce bir daha düşünün.

Yasak

Bazı yerlerde öpüşmek yasaktır. 16'ncı yüzyılda Napoli'de halk arasında öpüşenler, idam cezası alıyorlarmış. Hâlâ bazı yerlerde halk arasında öpüşmek yasak. Bunlar arasında Amerika'da Ceder Rapids, Iowa ve Hartford Connecticut bölgeleri var.

Öpüşmekten Bayıldılar!
Öpüşmekten Bayıldılar!
Öpüşmekten Bayıldılar!
Öpüşmekten Bayıldılar!
Öpüşmekten Bayıldılar!
Öpüşmekten Bayıldılar!

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Öpüşmekten Bayıldılar! - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz'dan kabine toplantısı öncesi dikkat çeken sözler: Daha sert tedbirlerin alınma zamanı geldi İkizler burcundaki tutulma, sizi nasıl etkileyecek? Ünlü Astrolog Aysun Koç anlattı 13 yaşındaki Mert, çektiği çakmak gazından öldü! Acılı baba sebep olanlara isyan etti Bahçe teline değen boruyu istemeyen komşuya vatandaştan tepki: Sizin komşuluğunuz bu mu? Parmaklarından fark ettiler! Rögar kuyusunda mahsur kalan temizlik işçisi 3 gün sonra kurtarıldı Ahmet Çakar'dan derbi için müthiş iddia: Maç günü gece saat 2'de hakemi değiştirmek istediler EDHO'nun kadın çalışanlarına otelde büyük şok! Çıplak halde odaya girip tecavüze yeltendiler Pik yapan koronavirüs salgını ile kekik satışları patladı