Ordu Bakan Yılmaz: Vatandaş Talep Ederse Gereğini Yerine Getirmek Lazım - Son Dakika
Güncel

Ordu Bakan Yılmaz: Vatandaş Talep Ederse Gereğini Yerine Getirmek Lazım

Bakan Yılmaz: Vatandaş talep ederse gereğini yerine getirmek lazımOrdu'da bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Yüzde 42, yüzde 43 Meslek Lisesi'ni görme, yüzde 12'yi 'Her yerde İmam Hatip açtınız' de. Vatandaş talep ederse açacağızda ama doğruyu söylerseniz bizde daha memnun oluruz.

15.12.2017 20:35
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bakan Yılmaz: Vatandaş talep ederse gereğini yerine getirmek lazım

Ordu'da bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Yüzde 42, yüzde 43 Meslek Lisesi'ni görme, yüzde 12'yi 'Her yerde İmam Hatip açtınız' de. Vatandaş talep ederse açacağızda ama doğruyu söylerseniz bizde daha memnun oluruz. Vatandaş talep ederse açılır, vatandaş talep etmezse siz açsanız dahi içi boş kalır. Vatandaş talep etmezse siz boşuna kürek çekmiş olursunuz. Ama vatandaşta talep ederse gereğini yerine getirmek lazım" dedi.

Ankara'dan özel uçakla Ordu'ya gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ordu Üniversitesi (ODÜ) Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi ile Düriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezi açılış törenine katıldı. Törende Bakan İsmet Yılmaz'ın yanı sıra Ordu Valisi Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tarık Yarılgaç, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile işadamı İhsan Çetinceviz ve Onur Çetinceviz, akademisyenler, kurum amirleri ve vatandaşlar da yer aldı. Törende konuşma yapan Bakan Yılmaz, açılan İmam Hatip Liseleri'ne yönelik eleştirilere tepki göstererek, "Yüzde 42, yüzde 43 Meslek Lisesi'ni görme, yüzde 12'yi 'Her yerde İmam Hatip açtınız' de. Vatandaş talep ederse açacağızda ama doğruyu söylerseniz bizde daha memnun oluruz. Vatandaş talep ederse açılır, vatandaş talep etmezse siz açsanız dahi içi boş kalır. Vatandaş talep etmezse siz boşuna kürek çekmiş olursunuz. Ama vatandaşta talep ederse gereğini yerine getirmek lazım. Bu vatanın da, ülkenin de, devletin de sahibi bu millettir. Talebi neyse siyasetçi için emirdir, başımız, gözümüz üzerinedir. Bu 15 Temmuz'da da gösterildi. Bu cumhuriyetin, demokrasinin sahibi kim olduğu. Malatya'da yazmış dükkana, 'Ev kira, dükkan kira ama vatan bizim' diye. İşte bu 15 Temmuz'da vatanın sahibi olanların talepleri neyse biz onu yerine getiririz" dedi.

KLAVYELİ BİLGİSAYARLARI DAĞITMAYA BAŞLAYACAĞIZ

Katileli eğitim vermek adına öğretmenlerin özlük haklarının da iyileştirildiğini, 580 binin üzerinde öğretmen ataması gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Yılmaz, "2002'de haftada 15 saat ek ders veren bir öğretmene devlet olarak 635 TL öderken bugün yine haftada 15 saat ek ders veren, yeni başlamış bir öğretmenimize 3 bin 618 TL ödüyoruz. Dolayısıyla Dolar bazında 380 Doların altından şimdi 900 Doların üzerine çıkardık. Yine kaliteli eğitim vermek adına mutlaka teknolojiyi eğitimle buluşturmak lazım. Bunun için ne yapmak lazım; evlatlarımızın bilgi otoyollarına ulaşabilmesi lazım. 1 milyon 400 binin üzerinde tablet bilgisayarı evlatlarımıza dağıttık, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize. Önümüzdeki dönemde kodlama eğitiminede başladık, kodlama eğitimini daha uygulamalı yapabilsinler diye tablet bilgisayar yerine klavyeli bilgisayarları evlatlarımıza dağıtmaya başlayacağız. Yasal değişiklikleride yerine getirdik. 2011'de başlayıp bu ana kadar Fatih Projesi'nde aldığımız mesafenin çok daha fazlasını bir iki yıl içerisinde alacağız ve meslek liselerimizi, ana okullarımızı da bu teknolojiyle buluşturacağız" şeklinde konuştu.

'VARDAR OVASI' VAR

Müfredat değişikliği yapıldığını, Atatürk'ün sevdiği şarkılar? bölümünde 'Vardar Ovası? şarkısının çıkarılmadığını da belirten Bakan Yılmaz "Bu ülkeye yapılabilecek en kötü şey zamanın gerisinde kalmak. Evlatlarınızı çağın ihtiyaçlarıyla buluşturamamaktır. Müfredatı değiştirdik, 51 müfredatı, bu ana kadar yapılmış iddia ile söylüyorum; en demokratik, en katılımcı müfredatı yaptık. Gazetede çıktı 'Vardar Ovası' diye. Bakın, 'Atatürk'ün sevdiği şarkılar arasında müfredat Vardar Ovası vardı onu da kaldırdılar' diyor. İnsaf ya. Biraz önce 'Sorgulayan, evlat, öğrenciler yetiştirin' deniliyor ya. Müzik kitabımız internette var, Talim Terbiye Kurulu sitesine girilirse var. Programlarda var. Atatürk'ün sevdiği şarkılar altında hem kırmızı gülün adı var, hemde Vardar Ovası var. Programda var olmasına rağmen sen niye 'yok' diyorsun" dedi. Konuşmasının ardından Bakan İsmet Yılmaz ve Ordu Valisi Seddar Yavuz, kütüphane ve eğitim merkezini yapan hayırsever işadamı Onur Çetinceviz ile İhsan Çetinceviz kardeşlere çerçeveli fotoğraf hediye etti. Bakan Yılmaz açılışın ardından, AK Parti Ordu İl Başkanlığı, Ordu Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'ni de ziyarette bulundu.

Ordu Bakan Yılmaz: Vatandaş Talep Ederse Gereğini Yerine Getirmek Lazım
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ordu Bakan Yılmaz: Vatandaş Talep Ederse Gereğini Yerine Getirmek Lazım - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Ahmet Gönen Lisesi'nin Temeli Törenle Atıldı
  15:33 Ahmet Gönen Lisesi'nin Temeli Törenle Atıldı

  Talas Belediyesine ait arsaya, hayırsever Ahmet Gönen tarafından yaptırılacak Ahmet Gönen Lisesi'nin temeli törenle atıldı. Temel atma töreninde konuşan yetkililer, çocukları en iyi imkanlarla buluşturmayı hedeflediklerini ve eğitimin önemine vurgu yaptılar. Okul binası, çok amaçlı salon, kütüphane, laboratuvarlar ve derslikler gibi birçok bölümü içerecek şekilde planlandı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu
  15:33 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu. Bakan Tunç, Sinop Valiliği'ni ziyaret ettikten sonra Sinop Adalet Sarayı'na geçti. Burada Cumhuriyet Başsavcısı ve adliyede görevli hakim, savcı ve personellerle görüşen Bakan Tunç, daha sonra Sinop Baro Başkanı ile sohbet etti. Son olarak Vali, Milletvekili, İl Başkanı ve Belediye Başkan adayıyla birlikte esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

 • Sakarya Müftülüğü ve AFAD iş birliğiyle 'Depremde Arama Kurtarma Eğitimleri' devam ediyor
  15:33 Sakarya Müftülüğü ve AFAD iş birliğiyle 'Depremde Arama Kurtarma Eğitimleri' devam ediyor

  Sakarya Müftülüğü ve AFAD iş birliğiyle gerçekleştirilen 'Depremde Arama Kurtarma Eğitimleri'nin 2. turu başladı. Eğitimlerle, katılımcılara deprem anında arama kurtarma faaliyetlerinde etkin rol alabilmeleri için gerekli bilgi ve beceriler kazandırılmak hedefleniyor.

 • Tuzlaspor ile Ankara Keçiörengücü Berabere Kaldı
  15:31 Tuzlaspor ile Ankara Keçiörengücü Berabere Kaldı

  Trendyol 1. Lig'in 25. hafta maçında Tuzlaspor ile Ankara Keçiörengücü arasındaki maç 1-1 berabere sonuçlandı. Maçta goller Dk. 19'da Camara (Ankara Keçiörengücü) ve Dk. 34'te Mamba (Tuzlaspor) tarafından atıldı.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda Asya-Pasifik Bölgesel Mimarilerinin İnşası Tartışıldı
  15:29 Antalya Diplomasi Forumu'nda Asya-Pasifik Bölgesel Mimarilerinin İnşası Tartışıldı

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen panelde, bölgesel ve küresel aktörlerin uyumlu ve çelişen çıkarlarının uzlaştırılması için etkili diplomasinin ve işbirliğinin gerekliliği vurgulandı. Panelde, Malezya, Bangladeş, Sri Lanka ve Vietnam'dan katılımcılar, bölgedeki güç dengeleri, ekonomik işbirliği, iklim değişikliği gibi konuları ele aldılar.

 • Mustafa Bozbey, Bursa bıçağının doğru tanıtılıp sunulması gerektiğini vurguladı
  15:27 Mustafa Bozbey, Bursa bıçağının doğru tanıtılıp sunulması gerektiğini vurguladı

  CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, meşhur Bursa bıçaklarının tanıtılıp, sunulacak bir yerin olmamasının üzücü olduğunu belirtti. Göreve geldiklerinde Bıçakçılar Çarşısı'nın görüntüsünün değiştirilip, içerisinin doldurulacağını söyledi.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda Göç Sınamalarına Karşı Sürdürülebilir Politikalar Paneli Düzenlendi
  15:27 Antalya Diplomasi Forumu'nda Göç Sınamalarına Karşı Sürdürülebilir Politikalar Paneli Düzenlendi

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen 'Göç Sınamalarına Karşı Sürdürülebilir Politikalar' başlıklı panelde, dünyada artan göç sorunu ve buna ilişkin çözümler tartışıldı. Panelde, göçün sebepleri, göçmenlerin entegrasyonu, göç sorununun çözümü için beraber hareket etme gerekliliği gibi konular ele alındı.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Deprem Seminerine Katıldı
  15:24 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Deprem Seminerine Katıldı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremlerinin Ardından Prefabrik Yapıların Değerlendirmesi Semineri'ne katıldı. Seminerde konuşan Büyükkılıç, deprem önlemleri ve eğitimlerin önemine vurgu yaptı.

 • Hakan Fidan, 3. Antalya Diplomasi Forumu'nda ikili görüşmeler yaptı
  15:23 Hakan Fidan, 3. Antalya Diplomasi Forumu'nda ikili görüşmeler yaptı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 3. Antalya Diplomasi Forumu kapsamında Lüksemburg Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Avrupa Bakanı Xavier Bettel, AGİT Genel Sekreteri Helga Maria Schmid, İsviçre Dışişleri Bakanı Ignazio Cassis ve Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ceenbek Kulubayev ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.


Advertisement