Ordu'da bayram dolayısıyla mezarlıklarda Kur'an-ı Kerim okunuyor - Son Dakika

Ordu'da bayram dolayısıyla mezarlıklarda Kur'an-ı Kerim okunuyor

Ordu'da mezarlıklarda görevlilerce Kur'an-ı Kerim okunuyor.

Ordu'da bayram dolayısıyla mezarlıklarda Kur'an-ı Kerim okunuyor, System.String[]

Ordu'da mezarlıklarda görevlilerce Kur'an-ı Kerim okunuyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı süresince yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kısıtlamanın uygulandığı belirtildi.

Kısıtlama nedeniyle de mezarlık ziyaretlerinin yapılamadığı aktarılan açıklamada, bu nedenle de Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar ve Cenaze Hizmetleri Şube Müdürlüğünce 19 ilçede ekipler kurulduğu kaydedildi.

Açıklamada, arife ve bayram süresince asri mezarlıklarda görev alan ekiplerin, kabir ziyaretleri yapamayan vatandaşlar için bugün mezarlıklara giderek Kur'an-ı Kerim okuduğu vurgulandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, tüm mezarlıklarda Ramazan Bayramı'nın son gününe kadar Kur'an-ı Kerim okunacağını belirtti.

Arife günü sabahın ilk saatlerinden itibaren ekiplerin mezarlıklarda hazır bulunduklarını aktaran Güler, "Vatandaşlarımızın gönülleri rahat olsun. Mezarlıklar konusunda titiz bir çalışma yürütüyoruz. 3 bin 529 mezarlıkta bayram öncesi bakım ve onarım çalışmalarını da tamamladık." ifadesini kullandı.

Güler, şehit mezarlarının bakımlarının yapıldığı, yanı başlarında yer alan Türk bayraklarının da yenilendiğini kaydetti.


Son Dakika

Acun Ilıcalı, doğum gününü kendisinden 30 yaş küçük olan sevgilisiyle kutladı 3,5 aylık hamile olan oyuncu Ceyda Ateş'in kızı olacak Kenan Doğulu'nun yeni yaşını "Beceremediğimiz evlilik olsun" diyerek kutlayan Beren Saat'e tepki yağdı: Seviyor musun sövüyor musun belli değil 2 ay sonra ekrana dönen Müge Anlı'nın stüdyosuna mesafeli sarılma düzeneği kuruldu Acun Ilıcalı, uyarılarına gülerek karşılık veren Yunus Emre'yi oyundan ihraç etti Evlat acısı yaşayan Ebru Şallı, İstanbul'dan uzaklaşmaya karar verdi Amuda kalkıp spor hareketleri yapan Çağla Şıkel, kusursuz vücuduyla göz kamaştırdı Dolandırıcılıkla suçlanan Kylie Jenner, menajerliğini yapan annesini işten kovdu Pınar Altuğ, eşi Yağmur Atacan'la olan fotoğrafını paylaştı: Hep baş başa verelim biz seninle ABD'deki protestolara katılan ünlü şarkıcı, plastik mermiyle vuruldu Nusret'in kardeşi Özgür Gökçe, deniz içerisinde yaptığı şovla sınırları zorladı İngiltere'de karantinadan çıkan Kraliçe Elizabeth 72 gün sonra ilk kez görüntülendi 48 yaşındaki oyuncu Caprice Bourret, kusursuz vücuduyla güneşlenirken yakalandı Gönüllüler takımından Cemal Can, dokunulmazlık oyununda sakatlandı Gardırop Fuat sorusu yarışmacıya 3 joker hakkını birden kullandırttı