Ordu'da Çambaşı Yaylası yolu üzerindeki tarihi çeşmeye zarar verildi - Son Dakika

Ordu'da Çambaşı Yaylası yolu üzerindeki tarihi çeşmeye zarar verildi

26.05.2020 18:23
Ordu'da Çambaşı Yaylası yolu üzerindeki tarihi çeşmeye zarar verildi, System.String[]

Ordu'nun 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası yolu üzerinde bulunan tarihi çeşmenin taşları kırıldı.

Ordu'nun 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası yolu üzerinde bulunan tarihi çeşmenin taşları kırıldı.

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, bölgede "Gıli Gıli Çeşmesi" olarak bilinen tarihi çeşmeye, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce zarar verildiğini söyledi.

Daha öncede taşlarına zarar verilen çeşmenin aslına uygun şekilde restore edildiğini ifade eden Kaya, "Ancak restorasyon çalışmaların ardından tarihi çeşme yeniden saldırıya uğradı. Çeşmenin oluk ve sahanlık kısımları kırıldı." dedi.

Kaya, çeşmeye zarar veren kişi ya da kişilerin bulunması için bölgedeki kamera kayıtlarının incelemeye alındığını belirterek, kısa sürede şahısları tespit etmeyi hedeflendiklerini aktardı.

Çeşmenin bölge için son derece önemli ve sembolik olduğunu dile getiren Kaya, "Bundan sonra benzer saldırıya uğramaması için yeni önlemler alacağız. Taşlarına zarar verilen çeşmeyi kısa sürede onararak halkın hizmetine sunacağız." diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ordu'da Çambaşı Yaylası yolu üzerindeki tarihi çeşmeye zarar verildi - Son Dakika


Son Dakika

Dev derbide ortalık karıştı! İbra'nın üzerine yürüyen Lukaku zor sakinleştirildi Türkiye'yi ağlatan videosu kurgu çıkan YouTuber Fariz hakkında gözaltına alındı Hatay'da, "kaçak etüt merkezinde çocuğa taciz" iddiasına soruşturma Korkutan koronavirüs araştırması! 4 yeni Kovid-19 belirtisi daha ortaya çıktı Galatasaray'ın anlaşma sağladığı Mostafa Mohamed, İstanbul'a geliyor Hastane korkusundan dolayı kayıplara karışan adam aç susuz halde dağ başında bulundu Selin Ciğerci, reklam yapıp takipçilerini kandırınca sosyal medyada tepki çekti Kocasına kızan Hanife, sosyal medyadan dekolteli pozunu paylaştı