Son Dakika Haberleri: Ordu'da Yaşanan Heyelanda 3 Ev Yerle Bir Oldu

Ordu'da Yaşanan Heyelanda 3 Ev Yerle Bir Oldu

3 gün önce

Ordu'nun Aybastı ilçesinde akşam saatlerinde yaşanan heyelanda, riskli olduğu gerekçesiyle daha önce boşaltılan iki katlı üç ev yıkıldı. Sağlam evlerde kalan mahalle sakinleri ise yaşadıkları korku ve panikle evlerini boşaltmaya başladı.

Ordu'nun Aybastı ilçesinde 3 ay önce yaşanan heyelandan dolayı 17 binanın boşaltıldığı Sağlık Mahallesi'nde, bu akşam saatlerinde yeni bir heyelan yaşandı. Yaşanan yeni heyelan sonucu, 3 ev yerle bir oldu. Mahallede sağlam evlerde kalanlar, meydana gelen yeni heyelanla birlikte korku ve panik yaşayarak evlerini boşaltmaya başladı.

ARAZİLERDE YARIKLAR OLUŞTU

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı Sağlık Mahallesi'nde 3 ay önce heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle binaların duvarlarında çatlaklar, tarım arazilerinde de yarıklar oluştu. İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekipleri mahallede teknik ekip inceleme yaptı.

MAHALLE SAKİNLERİ EVLERİNİ TERK ETTİ

AFAD ekiplerinin incelemesinde mahalle zemininde kayma tespit edildi. Bunun üzerine 26 evin bulunduğu mahallede 17 bina tahliye edildi. Yakınlarının yanına yerleşen mahalle sakinlerine ise kira yardımı yapıldı.

YENİ HEYELANDA BOŞALTILAN ÜÇ EV YIKILDI

Heyelandan boşaltılan evlerin yıkımı için karar alınırken, bu akşam saatlerinde mahallede yeniden heyelan meydana geldi. Heyelanda daha önce boşaltılan evlerdeki çatlaklar artarken, boşaltılan üç ev kendiliğinden yıkıldı. Mahallede sağlam evlerde kalanlar ise yaşadıkları korku ve panik nedeniyle evlerini boşaltmaya başladı. Eşyalarını tahliye eden vatandaşlar mahalleden ayrılıyor.

İşte, olay yerinden görüntüler:

Haber Yayın Tarihi : 16.05.2019 12:25 Kaynak: DHA

YORUMLAR (5)


AK Parti'de Tüm Gözler 31 Mart'ta Memleketlerine Giden 150 Bin Seçmene Çevrildi 500T'de 3 Saat Susuz Kalınca Hayatının Buluşunu Yaptı Medipol Başakşehir'den Galatasaray Maçı Öncesi Şampiyonluk Mesajı İstanbul'da Ulaşımın Ücretsiz Olacağı Söylendi Ama Vatandaş Akbil Basıyor