Ordu'da Kültür Sanat - Son Dakika

Ordu'da Kültür Sanat

08.12.2016 11:23
Ordu'da Kültür Sanat, System.String[]

Konya Devlet Tiyatrosu, "Fatih (Bizans Düştü)" adlı oyununu Ordulu izleyicilerle buluşturacak.

Konya Devlet Tiyatrosu, "Fatih (Bizans Düştü)" adlı oyununu Ordulu izleyicilerle buluşturacak.

Turan Oflazoğlu'nun yazdığı, Bengisu Gürbüzer Doğru'nun yönettiği oyunun dekor tasarımını Selim Cinisli, kostümünü Esra Selah, ışık tasarımını Hakan Özdemir, müziğini ise Can Atilla üstleniyor.

İki perdelik oyunda, Doğan Doğru, Yaşar Özboz, Özgür Baş, Mehmet Asım, Tuncay Aynur, Özgür Keçeci, Can Ali Çalışandemir'in de aralarında bulunduğu çok sayıda oyuncu rol alıyor.

Fatih Sultan Mehmet'in, babasından aldığı miras ile bütünleşmesi için "Konstantinapolis"i alma mücadelesinin anlatıldığı oyunda, iç çekişmeler ve ihanetlerin sonunda bu kentin fethedilmesi ele alınıyor.

Oyun, yarın saat 20.00'de, 10 Aralık Cumartesi günü ise 14.00 ve 20.00'de Ordu Kültür Sanat Merkezi Sahnesi'nde tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Ordu'da Kültür Sanat - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ada basınından İngiltere'yi sarsan iddia: Boris Johnson ülkeyi WhatsApp'la mı yönetiyor? Eşi Gökhan Çıra'nın kendisini aldattığı ileri sürülen Melisa Emirbayer'e şiddet uyguladığı söylenen Selin Ciğerci gözyaşlarına boğuldu Hastanede taşkınlık çıkardı! Kendisine müdahale eden görevlinin parmağını ısırarak kopardı Bu hafta borsa kazandırdı, altın ve döviz kaybettirdi Vatandaşların kısıtlamayı yanlış anladığı kentimizde in cin top oynuyor Sahte pasaportla yurt dışına kaçmaya çalışan PKK'lı kadın terörist böyle yakalandı Demet Akalın ve Deniz Seki'nin yıllardır devam eden dostluğu bitti 55 ili ilgilendiren 145 yıllık rüya gerçek oluyor! Karadeniz-Akdeniz Yolu'nda sona doğru