Ordu'da Şehit Yakını ve Gazilere Övünç Madalyası - Son Dakika

Ordu'da Şehit Yakını ve Gazilere Övünç Madalyası

16.01.2018 13:56
Ordu'da Şehit Yakını ve Gazilere Övünç Madalyası

Ordu’da Cumhurbaşkanlığınca ‘Devlet Övünç Madalyası ve Berat’ verilmesine karar verilen şehit yakınlarına ve gazilerine Devlet Övünç Madalyası ve Beratları, düzenlenen törenle takdim edildi.

Ordu'da Cumhurbaşkanlığınca 'Devlet Övünç Madalyası ve Berat' verilmesine karar verilen şehit yakınlarına ve gazilerine Devlet Övünç Madalyası ve Beratları, düzenlenen törenle takdim edildi.

Ordu Valiliği toplantı salonunda düzenlenen ve saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, devleti ve milleti temsil eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına devlet övünç madalyalarını takdim edeceklerini belirtti. Vali Seddar Yavuz, şehitlerin, anne, baba, eş ve çocuklarını şereflendirirken aynı zamanda devleti de şereflendirdiklerini söyledi.

Törende, hendek operasyonları kapsamında görev yaptığı Siirt ilinde hücre evi baskınında 15 Ocak 2016 tarihinde şehit düşen Yalçın Yamaner'in kızları Begüm Erva ve Betül Esma Yamaner'e, 15 Temmuz 2016 Darbe Teşebbüsünde Ankara Gölbaşı'nda bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırı sonucu şehit düşen Birol Yavuz'un kızları Cemre Nur ve Kübra Yavuz'a, Suriye'nin El-Bab kentinde DAEŞ'in havan saldırısı sonucu 25 Ocak 2017 tarihinde şehit düşen Kerem Çalışkancı'nın babası Ahmet Ali Çalışkancı'ya, Mardin ilinde terör örgütü PKK tarafından el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 14 Ekim 2016 tarihinde şehit olan Yunus Kaymak'ın babası Cemil Kaymak'a, Afyonkarahisar ilinde askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlama sonucu 05 Eylül 2012 tarihinde şehit düşen Cüneyt Akkuş'un oğulları Hasan Mert ve Enver Efe Akkuş'a, 15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında gazi olan Muhammet Ali Gürsoy, İsa Tokatlı ve Dursun Cuni'ye "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı", Vali Seddar Yavuz tarafından takdim edildi. Tören, şehitlerin ruhuna ithafen okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti ile sona erdi.

Törene Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Vali Yardımcıları Adem Öztürk, Bayram Gale, Turgut Subaşı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, daire müdürleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı. - ORDU

Ordu'da Şehit Yakını ve Gazilere Övünç Madalyası
Ordu'da Şehit Yakını ve Gazilere Övünç Madalyası
Ordu'da Şehit Yakını ve Gazilere Övünç Madalyası

Resmi olarak NATO üyeliğine başvuran Finlandiya: Türkiye'nin gündeme getirdiği tüm sorunları çözebiliriz Resmi olarak NATO üyeliğine başvuran Finlandiya: Türkiye'nin gündeme getirdiği tüm sorunları çözebiliriz Edirne'nin kanayan yarası Selimiye Meydanı hak ettiği görünüme kavuştu Edirne'nin kanayan yarası Selimiye Meydanı hak ettiği görünüme kavuştu Ordu'da işverenlere teşekkür belgesi Ordu'da işverenlere teşekkür belgesi
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ordu'da Şehit Yakını ve Gazilere Övünç Madalyası - Son Dakika


Advertisement